Dostosuj wydruk

Nasza do powiatu i gmin drużyna, to młodość i rutyna

Nasza do powiatu i gmin drużyna, to młodość i rutyna

Tytuł artykułu to, co prawda parafraza słów tyczących się kandydatów Samorządowej Koalicji Współpracy do Rady Miejskiej w Gostyniu, ale chyba można je odnieść, zgodnie z tym, co dało się słyszeć na poniedziałkowym spotkaniu ugrupowania (8 października), do wszystkich osób startujących z list SKW.

– Samorządowa Koalicja Współpracy tworzy dobrą drużynę i jesteśmy dobrze przygotowani do tych wyborów. Mało tego, dzisiaj już wiemy, że jeżeli chodzi o kandydatów do rady powiatu, to zarejestrowaliśmy największą ich liczbę. Mamy też, co ciekawe, na naszych listach najwięcej kobiet – mówił lider ugrupowania, Robert Marcinkowski.

Potencjalnych radnych zaprezentowano według klucza: najpierw osoby startujące do powiatu, potem do gmin. SKW wystawia kandydatów do rady powiatu we wszystkich czterech okręgach, natomiast do rad miejskich i gmin w trzech samorządach: Gostyniu, Borku Wielkopolskim i Pogorzeli.

– To są te gminy, gdzie nie wystawiamy kandydatów na burmistrza i tutaj pokazujemy, że idziemy z takim wspólnym szyldem. Natomiast w gminach, gdzie wspieramy kandydatów na burmistrz czy wójta założyliśmy, żeby podkreślić niezależność tych komitetów i taki związek z danym regionem, że lepszym rozwiązaniem będzie właśnie, aby te komitety szły pod własnymi szyldami. Ale już dziś możemy powiedzieć, że się wspieramy i mam nadzieję, że po wyborach również będziemy się wspierać, tak żeby realizować wspólne projekty – tłumaczył politykę wyborczą ugrupowania jego lider.

Podczas spotkania udało się zaprezentować większość kandydatów z okręgów wyborczych, powiatowych i gminnych. Właśnie w trakcie jednej z takich prezentacji gostyński radny Andrzej Czupryński tak rozpoczął wypowiedź dotyczącą programu SKW dla Gostynia:

– Nasza do gminy drużyna, to młodość i rutyna. Jeśli młodość i rutynę zmiksujemy dobry samorząd otrzymujemy. To się w Gostyniu już sprawdziło, bo tak już kiedyś było.

Kto dokładnie i gdzie startuje z list SKW, jakie kandydaci na radnych mają propozycje dla mieszkańców - czytaj w przyszły wtorek w „Życiu Gostynia”.

„Jedynki” do Rady Powiatu Gostyńskiego Samorządowej Koalicji Współpracy

Okręg nr 1 - Gostyń - Robert Marcinkowski

Okręg nr 2 - Borek Wlkp., Piaski - Janusz Sikora

Okręg nr 3 - Pogorzela, Pępowo - Alfred Siama

Okręg nr 4 - Krobia, Poniec - Sebastian Czwojda

autor: Bogdan Bujak

Źródło:

Dodano: 2018.10.10

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00