Dostosuj wydruk

W piątek włączą się w bicie rekordu. Trwają przygotowania

W piątek włączą się w bicie rekordu. Trwają przygotowania

Przedszkole Samorządowe „Raj Psotników” w Pogorzeli z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości podjęło się różnorodnych akcji, aby upamiętnić ważną dla naszego kraju datę.

 

Pierwszą taką akcją było wzięcie udziału w kampanii pod nazwą „BohaterON” - miała na celu kształtowanie postaw obywatelskich oraz uhonorowanie powstańców warszawskich. Od 1 sierpnia do 2 października można było wysyłać kartki z życzeniami na adres wrocławskiej Fundacji Seniora, która później przekazuje kartki dalej, do powstańców. Dzieci wraz ze swoimi „ciociami” ułożyły i napisały kilka życzliwych słów, dzięki czemu udało się w pewnym stopniu połączyć pokolenia. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości przedszkole wzięło również udział w akcji społecznej, polegającej na wysyłaniu do bliskich i znajomych bezpłatnych kartek okolicznościowych.

Wywieszonych zostało symboliczne sto serduszek na balkonie przedszkola. Udekorowany w barwy narodowe został również hol. Wykonano biało-czerwone kotyliony, które później zostaną rozdane wśród dzieci i gości na przygotowanym przez przedszkolaków programie artystycznym, który odbędzie się 9 listopada o godzinie 10.30 w M-GOK Pogorzela.

„Raj Psotników” w odpowiedzi na zaproszenie minister edukacji narodowej oraz rady dzieci i młodzieży weźmie udział we wspólnym świętowaniu „Dnia dla Niepodległej” i odśpiewaniu o godzinie 11.11 hymnu narodowego. Wspólnym śpiewaniem hymnu wszystkie szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą będą biły „Rekord dla Niepodległej”. Wspólnie zaśpiewają czterozwrotkowy hymn Polski.

- Chcemy podziękować panu Mieczysławowi Foltynowiczowi oraz panu Damianowi Płowemu za obdarzenie przedszkola zaufaniem i pożyczenie rodzinnych pamiątek, odznaczeń i dyplomu uznania za czynny udział w akcji zbrojnej w powstaniu wielkopolskim w 1918 i 1919 roku – mówi Ewa Fiłyk, dyrektor przedszkola.

Co się będzie działo w okolicy 11 listopada? Plan zobacz TUTAJ. 

autor: Anna Twardowska

Źródło:

Dodano: 2018.11.07

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00