Dostosuj wydruk

Wierszem i prozą mówili o Niepodległej

Wierszem i prozą mówili o Niepodległej

Prawie czterdzieścioro młodych recytatorów zaprezentowało swoje umiejętności krasomówcze podczas XIV Gminnego Konkursu Recytatorskiego Szkół Podstawowych z terenu gminy Krobia „RecytujeMY dla Niepodległej”. Jak sugeruje sama nazwa, tematem konkursu były zbliżające się obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Głównym organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa imienia Stanisława Fenrycha w Pudliszkach.

Przez prawie dwie godziny na scenie kina „Szarotka” uczniowie gminnych szkół, podzieleni na trzy kategorie wiekowe, wierszem, a w jednym przypadku i prozą, o sprawach wielkich mówili prosto i zwyczajnie. Ich recytatorskie wysiłki oceniała trzyosobowa komisja.

W niektórych przypadkach jury długo debatowało nad tym, komu przyznać końcowe laury. Jak przyznała sama przewodncząca ciała konkursowego, instruktorka teatralna Katarzyna Zadrożyńska, "nie było łatwo" wybrać zwycięzców. Każdy z uczestników otrzymał za udział w konkursie upominek, a najlepsi, oprócz dyplomów mogą poszczycić się również tyułem Recytatora Roku 2018.

Wyniki XIV Gminnego Konkursu Recytatorskiego „RecytujeMY dla Niepodległej”

Klasy I-III szkół podstawowych

1. Maria Radczyk (Szkoła Podstawowa w Krobi)

2. Lena Bartkowiak (Szkoła Podstawowa w Pudliszkach)

3. Matylda Worwa (Szkoła Podstawowa Filialna w Sułkowicach)

Wyróżnienia: Filip Roszak (Szkoła Podstawowa w Nieparcie), Oliwia Wenderska (Szkoła Podstawowa w Pudliszkach), Zofia Nowacka (Szkoła Podstawowa w Krobi)

Klasy IV-VI szkół podstawowych

1. Oliwia Worwa (Szkoła Podstawowa w Starej Krobi), wyróżnienie za szczególne wrażenia artystyczne

2. Agata Prętkowska (Szkoła Podstawowa w Starej Krobi)

3. Janusz Pietrzak (Szkoła Podstawowa w Pudliszkach)

Wyróżnienia: Eliza Perdon (Szkoła Podstawowa w Pudliszkach)

Klasy VII-VIII szkół podstawowych i I klasa gimnazjum

1. Karol Humerski (Szkoła Podstawowa w Krobi)

2. Michalina Kordus (Szkoła Podstawowa w Starej Krobi)

3. Kacper Huchrak (Szkoła Podstawowa w Krobi)

Wyróżnienia: Julia Śmierzchała (Szkoła Podstawowa w Gostkowie)

Za szczególne wrażenia artystyczne: Jagoda Klepacka (Szkoła Podstawowa w Gostkowie)

Zobacz, kto wygrał samochód w konkursie "Kawa z mlekiem" gostyńskiej spółdzielni mleczarskiej

autor: Bogdan Bujak

Źródło:

Dodano: 2018.11.08

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00