Dostosuj wydruk

Koniec protestu. Policjanci zdrowieją i będą wracać do pracy

Koniec protestu. Policjanci zdrowieją i będą wracać do pracy

Udało się wypracować kompromis. Wczoraj (8 listopada) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną służb mundurowych, która zaostrzała się z dnia na dzień. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin. Szef ministerstwa wyjaśnił, że wypracowany kompromis musiał pogodzić postulaty funkcjonariuszy i możliwości budżetowe państwa.

Czy funkcjonariusze policji już wrócili do swoich służbowych obowiązków?

- Sytuacja chorobowa jest aktualnie mniej więcej na podobnym poziomie, na jakim była wczoraj w całym województwie, czyli między 48-50%. Mamy już wiele sygnałów od policjantów, że ci, którym upływają okresy zwolnień lekarskich, będą systematycznie wracać do służby – mówił dziś mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy komendy wojewódzkiej.

Sytuacja będzie się normowała przez najbliższe dni.

- Zwolnienie lekarskie policjant ma obowiązek dostarczyć w ciągu siedmiu dni. Nie mamy tych wszystkich dokumentów, dlatego trudno oszacować, na jakie okresy te zwolnienia były wystawione. Część jest trzydniowych, część pięciodniowych, inne są siedmiodniowe. Na to wygląda, że dzisiaj, jutro, pojutrze i dalsze dni policjanci już będą wracać – dodał rzecznik.

Czytaj także: 12 listopada. Kto pracuje? Czy sklepy będą otwarte?

autor: Anna Twardowska

Źródło:

Dodano: 2018.11.09

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00