Dostosuj wydruk

Medal dla policyjnego technika

Medal dla policyjnego technika

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu asp. sztab. Rafał Molicki został odznaczony srebrnym medalem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnią służbę.

 

Otrzymał go w uznaniu za wzorową służbę i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków. - Nagroda jest nazwana medalem za długoletnią służbę, ale nie tylko o to chodzi, że każdy policjant, który osiągnie dany wiek służby, już dostaje go obligatoryjnie. Chodzi o całokształt, o zasługi i włożoną pracę – mówi asp. sztab. Rafał Molicki.

Nagrodzony obecnie zajmuje stanowisko technika – koordynatora Międzypowiatowego Zespołu Techniki Kryminalistycznej. Jego praca polega na uczestnictwie w oględzinach miejsc zdarzeń o różnym charakterze. - Te działania mają na celu ustalenie, czy doszło do przestępstwa. Jeżeli tak, należy zabezpieczyć jak największą liczbę śladów, które pozwolą na zidentyfikowanie sprawcy – mówi. Uhonorowany policjant służy w Policji od 28 lat. Już wcześniej otrzymywał nagrody za swoje osiągnięcia. Tegoroczne odznaczenie wspólnie z komendantem wojewódzkim policji w Poznaniu insp. Piotrem Mąką, wręczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Czytaj także: Przygotowania rozpoczęte na całego. Wolontariusze mile widziani.

autor: Anna Twardowska

Źródło:

Dodano: 2018.12.06

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00