Dostosuj wydruk

Pożar wybuchł po północy. Na miejscu działa kilkudziesięciu strażaków

Pożar wybuchł po północy. Na miejscu działa kilkudziesięciu strażaków

Niedobrze rozpoczął się rok 2019 w Posadowie, gmina Krobia. Z niewiadomych jeszcze przyczyn zapaliła się słoma w budynku gospodarczym zlokalizowanym na terenie jednego z gospodarstw.

- Jest bardzo duże zadymienie, pracujemy w aparatach dróg oddechowych. W tej chwili pożar jest opanowany, nie rozprzestrzenia się. Jednak czeka nas jeszcze dużo pracy, bo musimy całą tę słomę z góry zrzucić i dogasić - mówi aspirant sztabowy Marek Maśliński, dowódca akcji JRG Gostyń.

Strażacy nie mają jednak pewności, czy w budynku nie ma jeszcze innych zarzewi ognia, gdyż nie udało im się jeszcze sprawdzić całej jego powierzchni.

Podczas akcji jedna osoba potrzebowała pomocy medycznej. Było to właściciel nieruchomości, który krótko po zauważeniu ognia starał się ratować swój dobytek i zasłabł. Najpierw tlen podali mu przybyli na miejsce strażacy, a następnie przebadał go zespół ratownictwa medycznego. Nie był jednakże konieczny transport do szpitala.

W działaniach biorą udział zastępy z KP PSP w Gostyniu, OSP Pudliszki, OSP Krobia oraz OSP Pępowo. Jako pierwsi na wieść o pożarze zareagowali miejscowi strażacy-ochotnicy, którzy przystąpili do działania i zaczęli gasić pożar.

Zabił samochodem dwie osoby, nadal jeździł pijany. 

Aktualizacja, godz. 14.00.

Ostatni zastęp strażaków odjechał z miejsca pożaru o godzinie 04.22. Na szczęście całe zdarzenie skończyło się na spalonej słomie oraz niewielkich uszkodzeniach poszycia dachowego budynku gospodarczego. Konstrukcja obiektu nie ucierpiała. 

autor: Bogdan Bujak

Źródło:

Dodano: 2019.01.01

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00