Dostosuj wydruk

Biedronka zmienia płace

Biedronka zmienia płace

Od stycznia pracownicy w sklepach Biedronki będą otrzymywać premie miesięczne, a nie jak dotąd kwartalne.

 

W nadesłanym do redakcji komunikacie sieć informuje, że zmianie ulegają zasady wypłacania premii za wyniki oraz nagrody za brak nieplanowanych nieobecności. Modyfikacji ulegną zasady jej naliczania, w efekcie czego obejmie ona większą część pracowników Biedronki. „Strategicznym celem sieci jest budowanie pozytywnego doświadczenia zakupowego klientów, więc będzie to jedno z kryteriów decydujących o otrzymaniu tego bonusu”. Od nowego roku premia miesięczna w wyniesie 170 zł brutto.

Zmianie ulega także sposób przyznawania nagrody za brak nieplanowanych nieobecności. Pracownicy będą otrzymywać 100 proc. jej wartości przy braku nieplanowanych nieobecności w danym miesiącu, 75 proc. jej wartości przy jednym dniu nieplanowanej, ale usprawiedliwionej nieobecności i 50 proc. jej wartości przy dwóch takich absencjach.

- Chcemy, by nasz system wynagrodzeń odpowiadał na aktualne potrzeby pracowników i był kształtowany w oparciu o czynniki rynkowe. Podczas tegorocznego przeglądu wynagrodzeń zmodyfikowaliśmy dwa elementy składowe: nagrodę za brak nieplanowanych nieobecności i uznaniową premię powiązaną z wynikami sklepu. Chcemy, aby nasi pracownicy mieli większą szansę na uzyskanie tej nagrody, i co za tym idzie dodatkowe środki finansowe, nawet mimo sporadycznych krótkotrwałych absencji – mówi Tomasz Dejtrowski, dyrektor ds. wynagrodzeń i świadczeń w Jeronimo Martins Polska S.A.

Większość pracowników sieci otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze powyżej stawki krajowej pensji minimalnej, obowiązującej od 1 stycznia 2019 r. Dla pozostałej grupy, której wynagrodzenia zasadnicze byłyby niższe, od stycznia stawki zostały dostosowane do nowego poziomu.

Jeronimo Martins Polska zatrudnia ponad 65 tys. pracowników. W powiecie jest pięć sklepów tej sieci.

Czytaj także: Narobił szkód na stacji paliw. Namierzył go monitoring.

autor: Redakcja

Źródło:

Dodano: 2019.01.08

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00