Dostosuj wydruk

Uważnie słuchali, aby wygrać seans kinowy dla całej klasy

Uważnie słuchali, aby wygrać seans kinowy dla całej klasy

Trzy instytucje kulturalne zaprosiły uczniów z terenu gminy Gostyń na edukacyjne koncerty, w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Józefa Zeidlera w Gostyniu. Spotkania odbyły się w gostyńskim „Hutniku” we wtorek (8 stycznia), o trzech godzinach. 

 

Dzieci i młodzież włożyły wiele pracy w organizację niepodległościowego koncertu, który odbył się w listopadzie w auli szkoły. Jej dyrektor Katarzyna Grzybowska, we współpracy z dyrektorami gostyńskiego ośrodka kultury i biblioteki miejskiej, wpadli na pomysł, aby pokazać ten wyćwiczony repertuar większemu gronu i zorganizować koncerty edukacyjne z okazji 100-lecia wybuchu powstania wielkopolskiego.

- Uczniowie szkoły muzycznej zaprezentują utwory patriotyczne bardzo znane i mniej znane, ale wszystkie głęboko osadzone w doświadczenia naszego narodu, naszej historii i kultury. Bardzo bym chciał, żebyście tych opowieści dokładnie słuchali, ponieważ w tym, co będę mówił, ukryte są odpowiedzi na pewne pytania – mówił Przemysław Pawlak, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu. 

Chodziło o dalszą część spotkania. Otóż, aby jeszcze bardziej przyciągnąć uwagę słuchaczy, podczas zapowiadania bloków muzycznych konferansjerzy przekazywali ważne informacje o utworach. Uczniowie mieli chłonąć wiedzę i wybrać po jednym przedstawicielu z klasy, który pod koniec weźmie udział w smartfonowym quizie (wymagany był telefon z dostępem do internetu).

- Reprezentant będzie mógł wygrać dla swojej klasy bilety do kina „Pod kopułą” w Gostyniu, jednak żeby walczyć w konkursie, trzeba słuchać tego, co będziemy do was mówili ze sceny. Tylko wiedza zdobyta w trakcie tego koncertu da wam szansę na wygraną – podkreślał dyrektor GOK „Hutnik”, Tomasz Barton.

Koncert rozpoczął hymn Polski, wykonany przez zespół saksofonowy. Na scenie zobaczyliśmy też chór szkolny, uczniów klas I-III – prezentujących tańce narodowe oraz szkolny Big Band i zespół rytmiki. Wspomniany konkurs przysporzył mnóstwo emocji. Zobaczcie krótkie nagranie wideo. 

Czytaj także: Oni już zaczęli. Specjalnie na WOŚP dzieci uszyły misie.

 

 

autor: Anna Twardowska

Źródło:

Dodano: 2019.01.09

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00