Dostosuj wydruk

Możesz wylicytować wyjątkową butelkę

Możesz wylicytować wyjątkową butelkę

Z jednej strony ma serduszko WOŚP, z drugiej herb Gostynia. Kolejny raz hutnicy z Ardagh Group wyprodukowali okolicznościową butelkę, którą będzie można wylicytować podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

To już tradycja. Co roku gostyńska huta szkła produkuje limitowaną serię okolicznościowych słoików lub butelek przeznaczonych na akcję charytatywną Jurka Owsiaka. Pomysłodawcami tego przedsięwzięcia są bracia Paweł i Andrzej Zagata, którzy pracują w gostyńskiej hucie szkła i od lat charytatywnie działają na rzecz styczniowej zbiórki.

- Mimo że nasza gospodarka rozwija się coraz lepiej, to wciąż opieka zdrowotna jest niedofinansowana. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat robi wspaniałą robotę i wszyscy na tym korzystamy. Cieszę się, że my hutnicy możemy się do tego dołożyć – wyjaśnia Paweł Zagata.

Okolicznościową butelkę będzie można wylicytować w sobotę 12 stycznia podczas Gostyńskiego Turnieju Kręglarskiego w kręgielni OSiR oraz w sobotę i niedzielę podczas finału gostyńskiej zbiórki w Hutniku. W domu kultury będzie też można spróbować wypieków przygotowanych przez pracowników huty szkła.

Przypomnijmy, że celem 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Czytaj także o dzisiejszym proteście rolników.

autor: Anna Twardowska

Źródło:

Dodano: 2019.01.11

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00