Dostosuj wydruk

Pijany wyprzedzał na oblodzonej nawierzchni

Pijany wyprzedzał na oblodzonej nawierzchni

Pijany mieszkaniec powiatu gostyńskiego doprowadził wczoraj wieczorem do zdarzenia w Konarach (pow. rawicki). Kierujący mercedesem wyprzedzał na śliskiej nawierzchni, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w płot klinkierowy i zatrzymał się około 100 metrów dalej.


22-latek z powiatu gostyńskiego opuścił auto przed przyjazdem służb. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.


- Po przybyciu strażaków zabezpieczono miejsce zdarzenia, założono mu kołnierz ortopedyczny, zastosowano termoizolację i wsparcie psychiczne oraz odłączono akumulator w uszkodzonym pojeździe - relacjonuje asp. sztab. Roman Sidor z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu. 


Gdy załoga karetki dotarła na miejsce, mężczyzna trafił pod opiekę lekarza pogotowia. Ostatecznie kierowca został zabrany do szpitala w Rawiczu. Doznał złamania jednego z kręgów. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 22-latka. Za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem.

Czytaj także: Kiedy pojawił się ogień, w domu przebywali nastoletni mieszkańcy.

Akcja straży pożarnej w Szelejewie - TUTAJ

autor: Anna Twardowska

Źródło:

Dodano: 2019.01.27

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00