Dostosuj wydruk

Skarby zostaną odkryte. Już w sobotę

Skarby zostaną odkryte. Już w sobotę

Na antenie TVP3 Poznań, w najbliższą sobotę, wyemitowany zostanie program „Ukryte skarby”, nagrany w styczniu w Gostyniu - PISALIŚMY O TYM TUTAJ. Twórcy programu zapraszają przed telewizory. Powtórka gostyńskiego odcinka planowana jest tydzień później, w sobotę 16 lutego, również o godz. 11.30. Ci, którzy nie będą mogli obejrzeć materiału w telewizji, będą go mogli w najbliższych dniach znaleźć stronie https://poznan.tvp.pl/26072038/ukryte-skarby, gdzie dostępne są wszystkie odcinki cyklu „Ukryte skarby”.

To program emitowany na antenach telewizji polskiej. Przedstawia miejsca pełne tajemnic i wyjątkowych historii. Ekipa TVP w styczniu odwiedziła Gostyń i przez dwa dni odkrywała nasze lokalne skarby. Wizytę w Gostyniu reporterzy rozpoczęli od odwiedzin z kamerą w Spółdzielni Mleczarskiej. Tam obejrzeli hale produkcyjne, a o historii ponad stuletniej firmy opowiedział szef marketingu Zbigniew Łukasik.

Jak ma wyglądać nowy pomnik w Gostyniu? - KLIK

Kamery nie mogło zabraknąć także Na Świętej Górze. Tam dziennikarze rozmawiali o pomniku historii z superiorem ks. Markiem Dudkiem. O tym jak bazylika rozbrzmiewa zapomnianą muzyką, o Józefie Zeidlerze - gostyńskim Mozarcie i o Festiwalu Musica Sacromontana opowiedział prezes Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Świętogórskiej Krzysztof Fekecz. Z kolei zastępca burmistrza Gostynia Grzegorz Skorupski przedstawił historię zakonnika - sobowtóra Napoleona. 

Drugi dzień ekipa programu „Ukryte skarby” rozpoczęła od wizyty w Zakładzie Zielarskim „Kawon”. O ziołach i ich magicznej mocy opowiedział kierownik marketingu Tomasz Biskupski. Na trasie ekipy TVP nie mogło zabraknąć perełki – kościoła pw. św. Małgorzaty. Proboszcz ks. kan. Grzegorz Robaczyk oprowadził gości po najstarszym gostyńskim kościele i opowiedział o tajemnicach tego miejsca. Ekipa „Ukrytych skarbów” odwiedziła także gostyński ratusz, gdzie burmistrz Jerzy Kulak opowiedział o tym, że skarbem Gostynia są jego mieszkańcy, którzy mają w genotypie zapisaną przedsiębiorczość. To dzięki temu powstało tu wiele firm, które swoje początki miały w skromnych garażach, a dziś zatrudniają setki osób.

Efekt pracy dziennikarzy, operatorów kamer i montażystów TVP będziemy mogli obejrzeć już w sobotę, 9 lutego, o godz. 11.30, w gostyńskim odcinku „Ukrytych skarbów” TVP3 Poznań.

Czytaj o podwyżkach stawek za śmieci w gm. Piaski - KLIK

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2019.02.07

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00