Dostosuj wydruk

Znikną garaże. Burmistrz ma pomysł na szatnie

Znikną garaże. Burmistrz ma pomysł na szatnie

Jeszcze w tym roku, przy omawianiu przeznaczenia wolnych środków, jakie pojawią się w gminnym budżecie, burmistrz Gostynia Jerzy Kulak zamierza zaproponować radnym, aby ok. 1 mln zł przekazali na budowę szatni na gostyńskim kompleksie sportowym. Miałoby to być 6 pomieszczeń o wysokim standardzie, z zapleczem socjalnym, które będą służyły piłce nożnej. Lekkoatletom, korzystającym z bieżni miałyby służyć te, przy starym odkrytym basenie, gdzie zimą jest wypożyczalnia sprzętu.

Jest pomysł, aby nowe szatnie powstały w dolnej kondygnacji budynku, położonym w pobliżu przebudowywanego boiska, w którym mieszczą się biura OSiR. Zniknęłyby stamtąd garaże. Jeśli radni zgodziliby się na wyłożenie środków. Gmina jeszcze w tym roku chciałaby rozpocząć inwestycję.

- Budynek biurowy z garażami, znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie boiska.  Nie trzeba doprowadzać wody, kanalizacji sanitarnej, sieci energetycznej. Trzeba całkowicie zająć się przebudową wnętrza i stworzyć elewację, która komponowałaby się z otoczeniem. Zleciliśmy projektantowi wykonanie wstępnej koncepcji - przybliża pomysł Jerzy Kulak.

Uważa, że dopiero z nowoczesnymi szatniami obiekt sportowy będzie naprawdę funkcjonalny i oblegany.

Według projektów sprzed kilku lat, szatnie dla piłkarzy miały powstać w osobnym budynku, w narożniku boiska, w pobliżu basenu. Teren nie jest jednak uzbrojony - nie dociągnięto tam żadnych mediów. Wstępnie oszacowano, że postawienie nowych szatni dla piłkarzy miałaby kosztować ok. 2 mln zł.

Wykorzystując garaże należałoby się skupić na modernizacji wnętrza. Wg wstępnych przymiarek całość przebudowy miałaby kosztować do 1 mln zł.

Zamiast garaży, gdzie przechowywany jest sprzęt i urządzenia do pielęgnacji i utrzymania obiektów sportowych, powstałoby 4, może 6 szatni.

- Zakładam, że boisko będzie zapewniało nam dodatkowy dochód. Jesteśmy tego  pewni. Infrastruktura dookoła: basen, las są atutem  - argumentuje burmistrz.

Według wstępnej koncepcji, wejścia garażowe, miałyby zastąpić szyby. Powierzchnia szatni będzie większa niż obecnych garaży.

- Projektant zaproponował aby garażowe pomieszczenia przekształcone w szatnie powiększyć i zrobić szklaną ścianę. Nie wiem, ile to będzie kosztowało - mówi Jerzy Kulak.

Być może na górze, na wysuniętej części szatni mogłaby powstać dodatkowa salka, z której można by obserwować piłkarzy w czasie meczów czy treningów na boisku. - Pracujemy nad sposobem pozyskania dodatkowych środków do OSiR-u - zapewnia burmistrz Gostynia.

Kto pomalował skrzynki na Pożegowie? - KLIK

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2019.02.10

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00