Dostosuj wydruk

Jest "zielone światło" na oddział sportowy

Jest

Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu ma „zielone światło” od gminnego samorządu na utworzenie ośmioklasowego oddziału sportowego w nowym roku szkolnym 2019/2020. - Jest kadra, jest baza, są sukcesy potwierdzone tym, że gostyńska „Jedynka” jest najbardziej usportowioną szkołą w Wielkopolsce - zapewnia Karol Skowronek, dyrektor szkoły.

Hasło, które ma zainteresować nową ofertą brzmi „Każdy mądry powie, że ruch to zdrowie”. - Dodatkowo ma wpłynąć na świadomość rodzica, że jeśli dziecko ma być w szkole i może ten czas spędzić aktywnie, to jest organizowane dla jego dobra. Może siedzieć w świetlicy, a może trenować w sali sportowej, co jest szansą na jego rozwój - mówi dyrektor Karol Skowronek.

O tym, że od września, już w pierwszej klasie planuje się utworzyć oddział sportowy, rodzice byli informowani podczas Drzwi Otwartych w „Jedynce” - ZOBACZ TUTAJ.

- Proponujemy, aby wasze dzieci rozwijały swoją koordynację oraz sprawność ogólną na dodatkowych zajęciach sportowych, pod opieką wykwalifikowanej kadry - zachęcały ulotki, rozdawane przez nauczycieli W-F.

W Gostyniu, w żadnej szkole oddziału sportowego nie ma, więc „Jedynka” postanowiła wyjść z ofertą do rodziców. Decyzja była podyktowana zainteresowaniem Uczniowskiego Klubu Sportowego Kaniasiatka.

- Aktywność dzieci pod kątem treningów rożnych dyscyplin sportowych jest zauważalna - bo ćwiczą w klubach, grają w piłkę nożną w Akademii Reissa. W wielu tych organizacjach treningi są odpłatne, a oferta szkoły jest darmowa. Za dodatkowe zajęcia rodzice nie muszą płacić, gdyż jest to szkoła publiczna - przekonuje dyrekcja szkoły. - W naszej sali sportowej odbywają się treningi klubowe i jest spore parcie na to, aby dzieci jednak się angażowały w treningi - dodaje.

Jeśli rodzice zdecydują się do sportowego oddziału zapisać pociechę, to szkoła gwarantuje więcej zajęć wychowania fizycznego w tygodniu, niż w normalnym trybie - 7 dodatkowych godzin (w sumie 10).

Najmłodsze dzieci (w klasie I - III) będą miały zajęcia ogólnorozwojowe (z pływaniem, rytmiką, może pojawić się taniec). Dopiero w klasie IV planowane jest utworzenie 2 grup, ukierunkowanych na konkretną dyscyplinę - dziewczyny będą kształcone prawdopodobnie w kierunku piki siatkowej, a chłopcy w kierunku piłki nożnej. Dyrekcja liczy na to, że w takim oddziale kształciło się będzie około 20-25 uczniów. Zdaje sobie sprawę z możliwej rotacji.

Nabór uczniów do las pierwszych w gostyńskiej „Jedynce” odbędzie się od 4 do 15 marca. Rodzice składają wtedy wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły (zamieszkali poza obwodem) lub zgłoszenie. Do tego jest dołączona karta dodatkowych informacji o dziecku - z pytaniem, czy rodzice są zainteresowani kształceniem pociechy w oddziale integracyjnym lub w oddziale sportowym. Na etapie rekrutacji dzieci, które miałyby uczęszczać do oddziału sportowego będą przechodziły testy sprawnościowe. Warunkiem przyjęcia do oddziału jest pozytywny wynik testów. Testy zaplanowano na 27 i 28 marca. Dodatkowym wymogiem jest też orzeczenie lekarskie o tym, że dziecko może uczyć się w oddziale sportowym. Lista ćwiczeń, prób, które potencjalny pierwszoklasista będzie miał do wykonania, zostanie zamieszczona na stronie internetowej szkoły www.sp1gostyn.edupage.org, w zakładce „Sport w szkole”.

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2019.02.24

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00