Dostosuj wydruk

Niespodzianki nie było. Faworyt sięgnął po puchar

Niespodzianki nie było. Faworyt sięgnął po puchar

Reprezentacja gminy Gostyń wygrała IV Turniej Piłki Nożnej Samorządowców. W nagrodę, oprócz Pucharu Starosty Gostyńskiego za rok... zorganizuje kolejną edycję imprezy. Ogólnie w ramach piłkarskiego wydarzenia rozegrano 13 meczy, w których zmierzyły się teamy ze wspomnianego Gostynia oraz powiatu gostyńskiego, Krobi, Poniec, Piasków, Pępowa i Borku Wielkopolskiego. Gospodarzem wydarzenia był powiatu gostyński, który zwyciężył w III edycji turnieju, a mecze rozgrywane były na hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu.

Drużyny podzielono na dwie grupy A: Borek Wielkopolski, powiat, Krobia i Gostyń oraz B: Poniec, Piaski i Pępowo. Po pierwszych meczach fazy grupowej widać było, że największe szanse na końcowy triumf mają reprezentanci Gostynia oraz Piasków. Dało się u nich zauważyć wysoki poziom zgrania i umiejętności, co nie dziwi, gdy wziąć pod uwagę fakt, że część z zawodników gra na co dzień w futsal czy piłkę halową. Dobrze spisywały się także drużyny z Krobi i Ponieca.

Ostatecznie z grup wyszły zespoły Gostynia i Krobi oraz Ponieca i Piasków, które spotkały się w dwóch półfinałach. Obydwa spotkania: Gostyń - Poniec i Krobia - Piaski zakończyły się tym samym rezultatem 2:0 dla Gostynia i Piasków.

W meczu o trzecie miejsce między Poniecem a Krobia po regulaminowy czasie gry było 1:1. W konkursie „jedenastek” lepsi okazali się ci pierwsi wygrywając 2:0. Natomiast mecz finałowy był dość jednostronny pod względem wyniku. Team z Gostynia cztery razy trafił do siatki przeciwnika, sam nie tracąc przy tym ani jednego gola.

- Już w pierwszych dwóch minutach straciliśmy dwie bramki. Po tym nie pozostało nam innego, jak grać otwartą piłkę - komentuje Paweł Wujek z piaskowskiej drużyny.

Puchary zwycięzcom i pozostałym uczestnikom wręczył starosta Robert Marcinkowski.

Walka wieczoru na gali sportów rozgrzała publiczność

Wyniki końcowe IV Turnieju Piłki Nożnej Samorządowców o Puchar Starosty Gostyńskiego

I miejsce - Gmina Gostyń

II miejsce - Gmina Piaski

III miejsce - Gmina Poniec

IV miejsce - Gmina Krobia

V miejsce - Powiat Gostyński

VI miejsce - Gmina Borek

VII miejsce - Gmina Pępowo

autor: Bogdan Bujak

Źródło:

Dodano: 2019.03.10

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00