Dostosuj wydruk

Ktoś rozrył teren przy placu zabaw. Gmina zobowiązała mieszkańca

Ktoś rozrył teren przy placu zabaw. Gmina zobowiązała mieszkańca

Co się tutaj dzieje? Jak to wygląda? Proszę zobaczyć ten plac zabaw. Siatka, jeszcze jeden słupek zniszczone. Płotek przewrócony, wyrwany, gdzieś tam leżą opony. Co to jest? – zwrócił się do naszej redakcji jeden z Czytelników w sprawie terenu rekreacyjnego w okolicy dworca PKP w Krobi.

Udaliśmy się na wspomniane miejsce, aby sprawdzić o co też chodzi interweniującej osobie. Po dojeździe długo nie trzeba było szukać powodów, dla których skontatkowano się z nami. W pierwszej chwili wydało nam się, że musi być tutaj prowadzona jakaś inwestycja, a bałagan pozostawili po sobie robotnicy, którzy wrócą na drugi dzień dokończyć pracę. Bo dojście do placu zabaw wyglądało, jak po przejechaniu „tabunu czołgów”.

– To nie jest droga dojazdowa dla nikogo. A jak dzieci mają tutaj przejść. Czy to jest bezpieczne? Bo dla mnie nie – dodaje rozgoryczony mieszkaniec.

Ponieważ jest to teren gminy swoje zapytania skierowaliśmy to krobskiego magistratu. Pierwsze z nich dotyczyło  właśnie tego, czy nie są prowadzone jakieś prace w obrębie placu zabaw, co mogłoby tłumaczyć taki, a nie inny wygląd terenu? Okazało się, że nie.

– Stan techniczny drogi wynika z użytkowania jej przez jednego z mieszkańców gminy, który mówiąc kolokwialnie „rozjechał ją sprzętem ciężkim”. Osoba ta została już zobligowana przez gminę do przywrócenia pierwotnego stanu drogi – wyjaśnia Adam Sarbinowski z Urzędu Miejskiego w Krobi.

Do gminy docierały już wcześniej sygnały dotyczące nieprawidłowego użytkowania tego terenu przez niektórych mieszkańców. Urzędnicy byli także świadomi, co się dzieje dzięki przeprowadzonym we własnym zakresie wizjom lokalnym. 

W kwestii uszkodzeń na samym placu zabaw naprawa powinna zostać zrealizowana do końca marca.

Czytaj także: wszystkie partie zioła wycofane z rynku. Co w nim znaleziono?

autor: Bogdan Bujak

Źródło:

Dodano: 2019.03.13

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00