Dostosuj wydruk

Ukarani za lenistwo i głupotę

Ukarani za lenistwo i głupotę

Pracownicy sklepów mieszczących się na gostyńskim deptaku podrzucali do okolicznych "miejskich" koszy odpady, mimo że mieli własne kubły na śmieci. Zostali przyłapani i ukarani.

- Nareszcie - komentują mieszkańcy Gostynia, którzy niejednokrotnie widzieli, jak to wyglądało. - Można to było zauważyć najczęściej w soboty, kiedy zbliżała się godzina 13., czyli czas zamykania sklepów. Wtedy pracownicy sklepów upychali do miejskich koszy różne śmieci. Te mandaty im się należały - opowiada jeden z mieszkańców.

Do gostyńskiej straży miejskiej sprawę zgłosił pracownik Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gostyniu. Podczas sprzątania deptaku i opróżniania miejskich koszy, na ulicy 1 Maja, znalazł w nich odpady pochodzące z okolicznych sklepów.

- Tam były „wuzetki”, listy przewozowe na dany sklep, paragony. Tego typu śmieci, nie żadne bytowe. Podczas porządków na zakończenie pracy, sprzedawcy wrzucili je do reklamówek. I zamiast wynieść je do kubła, oddalonego o 50 metrów od sklepu, woleli iść 5 metrów do kosza miejskiego i tam wyrzucić - mówi Henryk Wolniewicz, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Gostyniu.

Po otrzymaniu zgłoszenia, strażnicy miejscy podjęli interwencję. Na miejscu ustalili, że właściciele sklepów posiadali pojemniki na odpady, jednak pracownicy po zakończeniu pracy śmieci wyrzucali do okolicznych koszy.

Kto i dlaczego wycofał zioła firmy "Kawon" z obrotu? Co na to prezes? - CZYTAJ TUTAJ

- Tłumaczyli, że im się nie chciało iść tak daleko. To trochę „nygusostwo” i głupota - dodaje zastępca komendanta SM. Pracownicy 3 sklepów naruszali ustawę o Utrzymaniu czystości i porządku na terenie miasta i gminy. W związku z tym zostali ukarani mandatami karnymi kredytowymi.

Siłaczka - 16-letnia Adrianna Borowczyk z klub Sportatut Krobia otrzymała powołanie na Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym w Pilźnie. Czym sobie zasłużyła?

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2019.03.12

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00