Dostosuj wydruk

Prace przy nowej kopule oficjalnie rozpoczęte

Prace przy nowej kopule oficjalnie rozpoczęte

Rozpoczęły się prace przy kopule, jaka ma stanąć na wieży kościoła na Zdzieżu w Borku Wlkp. Droga dojazdowa do kościoła dla bezpieczeństwa została zablokowana. Wykonawcy zadania wynajęli dźwig, aby na wieży osadzić niektóre elementy.

Od stycznia na plac budowy przy boreckim kościele zwożono drewniane bale i deski (ok. 15- 17 kubików drewna). Jak mówią wykonawcy kopuły - w sumie potrzebnych będzie co najmniej 50 kubików materiału. Konstrukcja wykonana będzie ze świerkowego drewna, a następnie zostanie obita miedzianą blachą.

Dziś na wieżę wciągano zbrojenia, stelaże pod stalową ramę i samą ramę oraz wzmocnienia nad okna, zegar i tylną część wieży. Zwieziono gruz, który pozostał po wykutych dziur dla zbrojeń.

O otwarciu Polomarketu w Piaskach - TUTAJ

- Drewniana konstrukcja, która powstała w ubiegłym tygodniu to tylko przymiarka - mówi Stefan Rzepka, właściciel firmy Blacharstwo-Dekarstwo z Bucza. - Musimy na górze osadzić kotwy, zalać zbrojenia betonem, poustawiać mocowania do konstrukcji. Góra wieży będzie zalana, będzie sobie schła, a na dole będzie robiona drewniana konstrukcja kopuły - dodaje. Przyznaje, że część prac wykonywanych jest w warsztacie w Buczu, „bo tam szybciej to idzie”, a część na miejscu w Borku. - Dzisiaj na dobre rozpoczęliśmy prace przy kopule - dodał właściciel firmy, wykonującej kopułę.

Więcej w kolejnym numerze "Życia Gostynia"

Budynek po pożarze do rozbiórki - KLIK

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2019.03.14

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00