Dostosuj wydruk

Rosną skrzydła, kiedy pracownicy wyróżniają firmę!

Rosną skrzydła, kiedy pracownicy wyróżniają firmę!

Huta szkła z Gostynia znalazła się wśród firm wyróżnionych przez NSZZ „Solidarność”. Firma Ardagh Glass S.A, do której należy gostyńska huta, zdobyła tytuł Pracodawca Przyjazny Pracownikom. Jest to wyjątkowe wyróżnienie przyznawane pracodawcom przez pracowników.

- Ta nagroda jest też dowodem na to, że związki zawodowe mogą być świetnymi partnerami dla pracodawcy i razem można zrobić naprawdę dużo dobrego - cieszy się Piotr Ignasiak - dyrektor operacyjny Ardagh Glass S.A, który w Warszawie odebrał certyfikat.

Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent RP Andrzej Duda. W tym roku certyfikaty wręczono jedenasty raz. Uroczysta gala z tej okazji odbyła się wczoraj (19.03) w Pałacu Prezydenckim.

- Uczciwe warunki pracy i płacy, uczciwe traktowanie pracowników i uczciwe traktowanie pracy i pracodawcy przez pracowników ma znaczenie absolutnie fundamentalne. To papierek lakmusowy nowoczesnej, dobrze rozwijającej się gospodarki, a w efekcie nowoczesnego, dobrze rozwijającego się i, mam nadzieję, coraz silniejszego państwa – mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości.

Nagrodę - statuetki i certyfikaty, w imieniu huty szkła odebrał Piotr Ignasiak - dyrektor operacyjny Ardagh Glass S.A.

- Od lat dążymy do tego, by nasze huty były najlepszym miejscem pracy. Wprowadzanie programów, dzięki którym pracownicy mają realny wpływ na swoje środowisko pracy, dbanie o kulturę i dialog, ciągła poprawa bezpieczeństwa – to tylko wycinek tego, czym zajmujemy się na co dzień. Cieszymy się, że nasze starania doceniają związki zawodowe, pan Prezydent, ale przede wszystkim nasi pracownicy - powiedział Piotr Ignasiak.

Ardagh Group to irlandzka firma, która jest liderem w dziedzinie opakowań metalowych i szklanych dla większości wiodących marek rynku spożywczego, parafarmaceutycznego i napojów. Koncern posiada ponad 100 zakładów produkcyjnych w 22 krajach (w tym 3 huty szkła w Polsce, w Gostyniu jest centrala). W Polsce spółka zatrudnia ponad 700 osób, w samym Gostyniu ponad 400. W sumie Ardagh Group zatrudnia około 23 300 osób i może pochwalić się ogólną sprzedażą powyżej 8,6 miliarda USD.

Konkurs „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” jest jedynym, w którym kandydatów do nagrody zgłaszają sami pracownicy. O wyróżnienia podczas XI edycji konkursu ubiegało się 36 firm. Na posiedzeniu Komisji Certyfikacyjnej wyłoniono 22 laureatów. Organizowany jest przez NSZZ „Solidarność” pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Ma na calu promocję firm, które mogą się pochwalić stosowaniem dobrych praktyk w zakresie prawa pracy, przestrzeganiem norm bezpieczeństwa oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Kandydatów do nagrody zgłaszają zakładowe jednostki „Solidarności”. Nagrodzonym firmom przysługuje prawo do posługiwania się tytułem przez okres trzech lat. W tym czasie nie można ponownie wystartować w konkursie. Można też stracić certyfikat w przypadku, gdy w firmie łamane będą prawa pracownicze i zasady dialogu społecznego.

Najbogatsza rodzina w regionie, która firmę tworzyła od podstaw - KLIK

 

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2019.03.20

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00