Dostosuj wydruk

Kierowcy, cierpliwości! Remont na krajowej dwunastce w kierunku Leszna

Kierowcy, cierpliwości! Remont na krajowej dwunastce w kierunku Leszna

Rozpoczyna się remont jednego z odcinków na drodze krajowej nr 12 Gostyń-Leszno i z powrotem. Każdy kto wybiera się do Leszna powinien uzbroić się w cierpliwość i wyrozumiałość.

Utrudnienia związane są z przebudową ul. Kąkolewskiej w Lesznie. Wprowadzono ruch jednokierunkowy, zmieniono organizację ruchu, są objazdy drogi krajowej nr 12 relacji Leszno-Kalisz przez Nową Wieś i Kąkolewo.

Od kilku dni, przy drodze wyjazdowej z Leszna w kierunku Gostynia stoją znaki, które informują o utrudnieniach na DK 12. Z Gostynia do Leszna można dojechać bez większych kłopotów. Gorzej jest z powrotem, wtedy zaczynają się utrudnienia.

O zakończeniu remontu drogi nr 12 w Piaskach - KLIK

Droga wjazdowa do Leszna, biegnąca ul. Kąkolewską - od znaku „Leszno” do Ronda Grzybowo jest jednokierunkowa. Można przejechać tam tylko w stronę Leszna. Prawy pas ruchu, ze względu na remont, jest wyłączony z użytkowania. Wracając z Leszna kierowcy powinni kierować się na Nową Wieś. Tam należy skręcić w lewo i przez Kąkolewo dojechać do krajowej „dwunastki” w stronę Gostynia.

Jak informuje urząd miejski w Lesznie, zadanie jest realizowane w ramach inwestycji pn.: „Przebudowa drogi krajowej nr 12 w granicach miasta Leszna”.

Generalnym wykonawcą prac jest firma STRABAG Sp. z o.o. Wracający tą drogą z Leszna do Gostynia powinni wziąć pod uwagę, że w godzinach szczytu odcinek drogi krajowej nr 12 w Kąkolewie nie będzie łatwy do przejechania, gdyż jest to droga podporządkowana.

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2019.03.21

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00