Dostosuj wydruk

Zostawili jajka i wyszli na poszukiwania zająca

Zostawili jajka i wyszli na poszukiwania zająca

Członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Gostyniu przygotowali dziś dla dzieci z gostyńskich przedszkoli wielkanocne atrakcje.

Od rana w sali widowiskowej GOK Hutnik zorganizowano warsztaty, w których główną rolę odgrywały pisanki, farby i kredki. Maluchy miały okazję uruchomić wyobraźnię, ozdabiając kolorowe jajka lub przygotowując „pisankowe” rysunki. Natchnieniem była Pani Zającowa, która chętnie pozowała do zdjęć. Dzieci w ogóle się jej nie bały. Były też tańce, ale i tak dzieci najbardziej podekscytowane były tym, co miało ich spotkać na pobliskim placu zabaw. Po warsztatach uczestnicy wyszli na spacer i dotarli na palc przy ul. Leszczyńskiej, po drodze śpiewając. Przy okazji wypatrywali zająca, który chował się za drzewami. Wielkanocna maskotka przywitała się z maluchami i poinformowała, że na placu zabaw wśród krzewów, zabawek i drzew kryją się prezenty. Dzieci ruszyły na poszukiwania paczek.

O strajku gostyńskich szkół i przedszkoli - KLIK

- Z daleka już widzieliśmy pod drzewem te paczki. Były też za zabawkami, pod ławkami - mówiły wesołe dzieci, kiedy już trzymały paczki w rekach.

Chórem przyznały, że bardzo lubią słodycze i ze smakiem zjedzą czekoladowe batoniki i wafelki. Zając jeszcze długo był rozrywany przez przedszkolaki na placu zabaw. Każdy chciał mieć z nim zdjęcie. Po sesji zdjęciowej, której towarzyszyła słoneczna pogoda, maluchy rozeszły się do przedszkoli. Młodzieżowa Rada Miejska podobną inicjatywę zorganizowała w grudniu 2018 r. z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki śpiewały kolędy. Bardzo im się to spodobało i dlatego młodzież postanowiła umilić maluchom czas przed Wielkanocą.

Kiermasz wielkanocny - KLIK 

O czujniku mierzącym jakość powietrza - TUTAJ

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2019.04.05

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00