Dostosuj wydruk

Piłkarskie zmagania w Gostyniu

Piłkarskie zmagania w Gostyniu

W niedzielę dnia 7 kwietnia boisko Orlik w Gostyniu zamieniło się w prawdziwą arenę piłkarskich zmagań. Wszystko za sprawą turnieju, w którym wzięli udział mali sportowcy z Akademii Piłkarskiej Reissa. W rozgrywkach uczestniczyli piłkarze z Rawicza, Krobi, Ponieca oraz Gostynia.
Ponad 100 dzieci w dwóch grupach wiekowych: rocznik 2015-2012 oraz 2011-2010 rywalizowało na „Orliku” przy ul. Słowackiego w Gostyniu w ramach Wielkopolsko-Lubuskiej Ligi Piłkarskiej. Jako pierwsi o godzinie 11.30 na murawę gostyńskiego Orlika wybiegli młodzi piłkarze z rocznika 2012 i młodsi. Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła zawodnikom podczas całego turnieju co też miało wpływ na bardzo dobrą frekwencję. Na boisku Orlik w Gostyniu gościliśmy podopiecznych: APR Rawicz, APR Poniec i APR Krobia. - W tej kategorii wiekowej nie wynik jest najważniejszy, lecz przede wszystkim dobra zabawa i uśmiech na twarzy dzieci. Chcemy, by Ci młodzi zawodnicy czerpali radość z gry w piłkę i już od najmłodszych lat uczyli się zdrowego i aktywnego stylu życia - mówi trener, Marcin Porzucek.
O godzinie 13.00 do rywalizacji przystąpili zawodnicy urodzeni w roku 2011 i 2010. Rozgrywki dostarczyły zarówno zawodnikom, jak i dopingującym ich rodzinom dużo pozytywnych emocji. - Turnieje, takie jak ten dają niepowtarzalną szansę na rozwój umiejętności piłkarskich. Chcemy nauczyć naszych zawodników zarówno przegrywać jak i wygrywać, walczyć do końca choćby o honorowego gola i pozwolić im poznać smak sportowego święta. Dzięki turniejom, młodzi sportowcy mogą zapoznać się bliżej z zasadami obowiązującymi na boisku, natomiast dla trenerów jest to dobra okazja do obserwacji postępów swoich podopiecznych  - podsumowuje koordynator lokalizacji Gostyń. Gratulujemy wszystkim zawodnikom a szczególne podziękowania kierujemy w stronę rodziców za pełne zaangażowanie, obecność oraz gorący doping. 

Do Akademii Piłkarskiej Reissa w Gostyniu wciąż może dołączyć każde dziecko od 4 roku życia.  Więcej informacji pod nr tel.609 639 483 oraz na stronie www.akademiareissa.pl.
 

autor: Materiał partnera

Źródło:

Dodano: 2019.04.11

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00