Dostosuj wydruk

Kluczowy będzie odcinek przy stawach

Kluczowy będzie odcinek przy stawach

Na dobrej drodze do realizacji jest przebudowa kolejnego odcinka drogi w Dzięczynie w kierunku Ponieca. Wniosek dotyczący tamtejszej powiatówki znalazł się na ostatecznej liście rankingowej w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019. Informacja ta ma na razie charakter nieoficjalny. 18 lokata zajmowana przez powiat gostyński gwarantuje ponad 3 500 000 złotych rządowych środków.

– Wcześniej planowano, że będzie możliwe dofinansowania na poziomie do 3 mln złotych. Dzisiaj jest to 50 procent kosztów samego zadania – mówił na sesji powiatowej starosta Robert Marcinkowski.

Wartość przebudowy ponad kilometrowego odcinka drogi - od środka wioski do ostatniego domu w Dzięczynie wyceniono na ponad 7 000 000 złotych.

Władze powiatowe liczą jednak, że zgodnie z „tendencją, którą obserwujemy na podstawie dwóch pierwszych przetargów” ogłoszonych na drogi powiatowe w tym roku, cena spadnie. Za najważniejszy element inwestycji łączącej miejscowość z Poniecem uważany jest fragment nad dzięczyńskimi stawami i związana z tym m.in. budowa murów oporowych i rowów odwadniających. 

Pomimo braku ostatecznego potwierdzenia informacji o dofinansowaniu cały czas trwają negocjacje powiatu z gminą Poniec w temacie finansowego udziału samorządu.

Czytaj także: o bocianie, który zakłóca pracę strażaków

autor: Bogdan Bujak

Źródło:

Dodano: 2019.04.14

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00