Dostosuj wydruk

Rydzyniak znów lepszy od Kani

Rydzyniak znów lepszy od Kani

Kolejny raz sposób na Kanię Gostyń w rozgrywkach Pucharu Polski Okręgowego Związku Piłki Nożnej Leszno znaleźli piłkarze 4P4S Rydzyniaka Rydzyna. We wczorajszym spotkaniu zespół Łukasza Sobeckiego pokonał w półfinale PP gostyński zespół 2 : 0. 

W ostatnich dziesięciu latach Kania mierzyła się w rozgrywkach pucharowych z Rydzyniakiem Rydzyna dwa razy. Za każdym razem zwycięsko z tej potyczki wychodzili piłkarze z Rydzyny. Szczególnie dotkliwa była ostatnia przegrana Kani z tą drużyną. W finale PP OZPN Leszno 2015/2016 zespół z Gostynia uległ niżej notowanemu przeciwnikowi 1 : 2. Zatem w środę na boisku w Rydzynie była okazja do rewanżu. Niestety po raz kolejny wygrał zespół z Rydzyny. Gospodarze objęli prowadzenie w 30. minucie po strzale Mateusza Rzeźniczaka z dystansu. Goście próbowali doprowadzić do remisu, jednak do sytuacji bramkowej nie potrafili dojść. W 77. minucie Tomasz Kaźmierczak wykorzystał błąd gości przy wyprowadzaniu piłki spod własnego pola karnego i przypieczętował awans 4P4S Rydzyniaka Rydzyna do finału PP na szczeblu okręgu. - Nie byliśmy dzisiaj faworytem. Przed losowaniem par półfinałowych wszyscy chcieli trafić na nas. Trudno powiedzieć czy mamy na Kanie sposób, bo wygraliśmy w pucharze kolejny raz. Może nas trochę zlekceważyli. W lidze to raczej my zawsze kończyliśmy mecz z bagażem bramek. Bardzo się cieszymy z wygranej. Myślę, że o naszej wygranej zdecydowały wola walki i determinacja. Musiałem robić zmiany, bo zawodnicy odczuwali trudy tego spotkania i zaczęły ich chwytać skurcze. Bardzo chcieliśmy wygrać to spotkanie i było widać, że chłopacy dali z siebie wszystko - powiedział po meczu trener 4P4S Rydzyniaka Rydzyna Łukasz Sobecki. Komentarz Rafała Pospiecha trenera Kani Gostyń w najbliższym wydaniu Życia Gostynia. 

Adam Nowicki rozpędza się. Brązowy medal MP w maratonie.

4P4S Rydzyniak Rydzyna - Kania Gostyń 2 : 0 (1 : 0)
1 : 0 - Mateusz Rzeźniczak (30')
2 : 0 - Tomasz Kaźmierczak (77')
Kania: Wujczak - Maćkowski (76' T. Hajduk), Krzyżostaniak, Muszyński, Łapawa (65' Ptaszyński) , Mucha, Wabiński (51' Sz. Olejniczak), Karolczak, Aksamit, M. Olejniczak, Danielczak (89' Pakosz)

autor: Sławomir Hajduk

Źródło:

Dodano: 2019.04.18

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00