Dostosuj wydruk

Rozpoczynają zajęcia zgodnie z planem

Rozpoczynają zajęcia zgodnie z planem

Nauczyciele zawiesili strajk, trwający od 8 kwietnia, na czas nieokreślony. Szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z terenu powiatu gostyńskiego na stronach internetowych, w e-dziennikach umieszczają informacje, że od poniedziałku - 29 kwietnia - zajęcia odbywają się zgodnie z planem.

Sławomir Broniarz, prezes ZNP oświadczył wczoraj: "Zawieszamy strajk, ale nie protest! Walka trwa i będzie trwała do skutku! Powiem więcej: od dzisiaj wchodzimy w nowy, znacznie ważniejszy etap. Mamy program: „Szkoła na szóstkę” i dajemy premierowi czas na jego realizację do września!"

W gminie Gostyń przez większość czasu strajkowali nauczyciele w 10 placówkach (wszystkie szkoły oprócz „ogólniaka”, który od początku nie brał udziału w proteście). 23 kwietnia strajk zawiesiła gostyńska „Piątka”. Po południu dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu poinformowała, że od 24 kwietnia 2019 roku strajk zostaje zawieszony w związku z planowaną uroczystością 25-lecia szkoły. Uczniowie od środy przychodzili do szkoły zgodnie z planem lekcji..

Zdaniem Honoraty Kuc-Talagi - szefowej zarządu gminnego ZNP w Gostyniu po blisko trzytygodniowym proteście o godność, większość nauczycieli chciała już wrócić do pracy, ale powstrzymywało ich zachowanie strony rządowej.

Tymczasem 25 kwietnia Związek Nauczycielstwa Polskiego zdecydował, że zawiesza protest, ale go nie kończy. Akcja protestacyjna ma trwać do września. Jak poinformowała Honorata Kuc-Talaga, wszystkie komitety strajkowe nauczycieli z terenu gminy Gostyń również zawieszają strajk i 27 kwietnia, o godz. 6.00 oficjalnie wracają do pracy. - Jako zarząd gminny ZNP w Gostyniu wczoraj podjęliśmy uchwałę o zawieszeniu strajku i dzisiaj wszyscy dyrektorzy placówek, w których strajk odbywał się dostaną informację o zawieszeniu na czas nieokreślony - powiedziała.

Dyrektorzy szkół potwierdzili, wiadomości od związkowców, o tymczasowym zawieszeniu strajku, na biurkach się pojawiły. - Posłaliśmy już informacje do rodziców, że w poniedziałek rozpoczynamy zajęcia, zgodnie z planem. Nareszcie - potwierdził dziś Waldemar Minta, dyrektor gostyńskiej „Dwójki”.

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2019.04.26

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00