Dostosuj wydruk

Uzupełniają kamery w mieście

Uzupełniają kamery w mieście

Na terenie Gostynia trwają unowocześnianie i rozbudowa systemu monitoringu. W ubiegłym tygodniu, w newralgicznych punktach miasta rozpoczęto uzupełnianie najważniejszych punktów monitorujących o kamery ANPR - z automatycznym rozpoznawaniem tablic rejestracyjnych i kontrolą wielu zjazdów na skrzyżowaniach i rondach. Pojazd będzie monitorowany przez cały czas, aż do momentu wyjazdu z miasta.

W pierwszym etapie nowe urządzenia zostaną zamontowane na obszarach, na których istniejąca infrastruktura techniczna pozwala na rozbudowę o dodatkowe kamery. Nowoczesny sprzęt zamontowano na Rondzie Czarnego Legionu. Obejmą kontrolą pojazdy poruszające się ul. Leszczyńską, wyjazd do Brzezia, a także ul. Powstańców Wlkp.

Przewidziano także instalacje dwóch kamer na skrzyżowaniu Jana Pawła II z ul. Nad Kanią, na skrzyżowaniu ul. Poznańska przy Dworcu, jednej kamery na Rondzie Solidarności. Z kolei w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu zamontowane będzie centrum rejestracji systemu. W późniejszym czasie uzupełnieniem objęte będą też inne obszary monitoringu, w których infrastruktura techniczna na razie jest niewystarczająca lub jej nie ma. Do takich należy chociażby Rondo Zeidlera. Tam na razie jest wykonana infrastruktura techniczna podziemna wraz z przyłączem elektrycznym.

- Gmina przy ul. Zachodniej testuje możliwość podłączenia się do monitoringu przez internet radiowy. Jeśli ten pomysł się powiedzie, wprowadzimy go w życie również przy rondzie Biznesu, gdzie brak światłowodów czyli infrastruktury podziemnej oraz przyłącza elektrycznego - mówi Marzena Paluszkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w Urzędzie Miejskim w Gostyniu.

Na wykonanie zadania, związanego z unowocześnianiem urządzeń zarezerwowano kwotę 56 282 zł brutto.

- Całkowita kwota, zabukowana w gminnym budżecie na budowę monitoringu wizyjnego wynosi 80 000 zł brutto. Pozostała będzie do wykorzystania na uzupełnienie pozostałych obszarów po wykonaniu infrastruktury technicznej - informuje Bogusław Pakuła, inspektor ds. gospodarki komunalnej w gostyńskim magistracie.

O piratach drogowych, zatrzymanych podczas weekendu - KLIK

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2019.04.29

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00