Dostosuj wydruk

Brak ofert w przetargu. Kamienica pozostanie nieruszona?

Brak ofert w przetargu. Kamienica pozostanie nieruszona?

Nie zgłosiła się żadna firma do wykonania prac budowlanych, związanych z rozbudową i przebudową kamienicy przy ul. 1 Maja w Gostyniu. - Nie myśleliśmy, że nie wpłynie nam żadna oferta, tym bardziej, że mieliśmy jakieś zainteresowanie ze strony firm. Były pytania kierowane do urzędu, firmy dzwoniły - komentuje Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji w gostyńskim magistracie.

Burmistrz Gostynia, po konsultacjach z komisją, zajmującą się koordynowaniem prac, związanych z przebudową zabytkowej kamienicy stojącej na rogu ul. 1 Maja i Rynek, 4 kwietnia ogłosił przetarg na wykonanie robót budowlanych, związanych głównie ze wzmocnieniem fundamentów.

O wizji lokalnej gostyńskich radnych w kamienicy - TUTAJ

Gmina zleciła wykonanie tych prac specjalistyczną metodą Jet Grounting, która obecnie znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie lądowym i wodnym (inaczej iniekcja strumieniowa - jest procesem wzmacniania podłoża gruntowego, polegającym na mieszaniu gruntu z zaczynem, tłoczonym pod wysokim ciśnieniem). Wcześniej należałoby rozebrać nawierzchnię wokół budynku, przygotować pomieszczenia piwniczne i odtworzyć rozebrane schody w celu wykonania kolumn Jet Grounting, a następnie miałoby nastąpić wzmocnienie fundamentów. Na realizację I etapu prac w budżecie zarezerwowano 1 mln zł.

Oferty można było składac do 7 maja. Żadna firma nie była zainteresowana wykonaniem zadania, dlatego przetarg unieważniono.

- Liczba firm, która wykonuje tego typu prace typowo na fundamentach jest nieduża. W naszym regionie praktycznie ich nie ma. Będziemy się starać jeszcze raz ogłosić przetarg - informuje Mariusz Konieczny. - Czas realizacji pozostałych etapów inwestycji mamy zaplanowany na przyszły rok, dlatego też możemy wydłużyć czas wykonania prac remontowych po to tylko, żeby zachęcić więcej firm do złożenia oferty - dodaje.

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2019.05.08

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00