Dostosuj wydruk

Książka i ćwiczenia dla seniora

Książka i ćwiczenia dla seniora

Przy wiosennie przybranych stołach zasiedli członkowie Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów - koło nr w Piaskach w środowe popołudnie, 8 maja. Była to także okazja do złożenia życzeń z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Większą część spotkania zajęło przedstawianie oferty, jaką dla osób „w jesieni życia” przygotowały Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Bibliotek Publiczna w Piaskach.

Brylowała propozycja „Książki na telefon”, którą senior może zamówić do domu, a wolontariusz przyniesie dowolny tytuł znajdujący się w księgozbiorze. A po przeczytaniu również ją odbiorze. Członkowie koła mogą także cały czas skorzystać z ćwiczeń rehabilitacyjnych prowadzonych przez rehabilitanta Roberta Nurka.

Myślę, że jakaś grupa się z nas utworzy i będziemy chodzić. Już kiedyś chodziłyśmy, ale byłyśmy wtedy dużo młodsze – mówiła z uśmiechem Cecylia Wawrzyniak, przewodnicząca koła.

Poza tym na piaskowskich seniorów czekają warsztaty plastyczne, rękodzielnicze czy kabarety.

– Jesteście dla nas najlepszą grupą społeczną, bo macie czas – oświadczył Sebastian Nowak, dyrektor GOK Piaski.

W trakcie spotkania świętowano 90. urodziny Antoniego Kuźnika oraz minutę ciszy uczczono zmarłego niedawno Juliana Parzy.

Czytaj także: jak kandydatka na sołtysa zagłosowała na siebie 10 razy

 

autor: Bogdan Bujak

Źródło:

Dodano: 2019.05.09

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00