Dostosuj wydruk

Proboszcz wprowadził druhny i druhów przed ołtarz

Proboszcz wprowadził druhny i druhów przed ołtarz

W niedzielne przedpołudnie, 5 maja do kościoła św. Marcina Biskupa w Strzelcach Wielkich zjechali się członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Piaski, by wspólnie obchodzić Parafialny Dzień Strażaka. Wśród przybyłych nie zabrakło prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Piaskach, Wiesława Glapki, który towarzyszył druhom z OSP Bodzewo, OSP Grabonóg, OSP Godurowo i OSP Strzelce Wielkie. Uroczystość uświetniła swoją obecnością również delegacja z Szelejewa, wraz ze sztandarem.

Mszę świętą w intencji strażaków i ich rodzin odprawił proboszcz strzeleckiej parafii ksiądz Jarosław Gabler, który o godzinie 11.00 uroczyście wprowadził druhny i druhów przed ołtarz kościoła. Meldunek o przybyciu Rycerzy św. Floriana złożył czuwający nad porządkiem obchodów druh Mikołaj Wojtyczka z OSP Godurowo. Druhny i druhowie czynnie włączyli się w przebieg nabożeństwa.

Po zakończeniu Mszy Świętej druhowie podziękowali proboszczowi za odprawione nabożeństwo, po czym wspólnie odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”, a następnie prezesi jednostek złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz na grobie powstańców wielkopolskich mieszczącym się na pobliskim cmentarzu. Tradycją stało się również pamiątkowe zdjęcie na schodach plebani, po czym ksiądz proboszcz zaprosił strażaków na poczęstunek.

Informacje: Agnieszka Nowacka-Zbiorczyk

Czytaj również: dla zmagającego się z ciężką chorobą Filipa, to powód do radości 

autor: Bogdan Bujak

Źródło:

Dodano: 2019.05.14

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00