Dostosuj wydruk

Kolejne włamania. Zwracajmy uwagę na tatuaże, blizny, fryzury, samochody na „obcych blachach”

Kolejne włamania. Zwracajmy uwagę na tatuaże, blizny, fryzury, samochody na „obcych blachach”

Dwa w piątek (10.05) i kolejne wczoraj (14.05) - mówimy o włamaniach do mieszkań na gostyńskich blokowiskach. - Włamania do mieszkań nasilają się, a to wiąże się z utratą mienia mieszkańców. Policja apeluje o zwracanie szczególnej uwagi na kręcących się po klatkach schodowych ludzi, których nie znamy lub nie kojarzymy z widzenia - mówi asp. sztab. Monika Curyk, zastępca oficera prasowego KPP w Gostyniu.

Na os. 700-lecia w Gostyniu w miniony piątek okradziono 2 mieszkania. Właścicieli czy lokatorów na miejscu wtedy nie było. Łupem padła głównie biżuteria i sprzęt elektroniczny. Policja podejrzewa, że sprawców mogło być kilku - dwóch, trzech. Na pewno byli to mężczyźni. Prowadzący śledztwo podają rysopis jednego.

To mężczyzna wzrostu ok. 185 cm, dobrze zbudowany. Ubrany był w spodnie koloru niebieskiego oraz kurtkę koloru niebieskiego. Znak charakterystyczny - utykał na jedną nogę.

Funkcjonariusze KPP w Gostyniu liczą na współpracę z mieszkańcami powiatu gostyńskiego. Apelują o zwracanie uwagi nie tylko na nieznanych ludzi, ale też na pojazdy, które są na obcych numerach rejestracyjnych. - Prosimy o zapamiętywanie wyglądu, cech charakterystycznych takich, jak tatuaże, blizny, fryzura czy ubiór, a także marka oraz numer rejestracyjny pojazdu, ponieważ może to nam być bardzo pomocne w prowadzeniu dochodzenia - mówi asp. sztab. M. Curyk.

Wszystkie spostrzeżenia, które budzą niepokój, można zgłaszać pod całodobowym numerem telefonu Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu 65 575 82 00. Będą one na pewno skrupulatnie sprawdzane.

Nie wpuszczajmy na klatki schodowe osób nieznanych, bez powodu.

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2019.05.15

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00