Dostosuj wydruk

Łączą ich szkolne wspomnienia

Łączą ich szkolne wspomnienia

- Nie jest ważne, ile kto czasu spędził w bułakowskiej szkole, bo wspomnienia z tego miejsca wszystkich nas łączą – mówiła Ewa Gołdyn, organizatorka spotkania szkolnego, które odbyło się w 18 maja w Orli (gm. Koźmin Wlkp.).

 

Absolwenci Szkoły Podstawowej w Bułakowie, roczniki 1954, 1959 i 1964 obchodziły okrągłe rocznice ukończenia szkoły, czyli 50, 45 i 40 lat. Niektórzy z obecnych, świadectwa ukończenia ósmej klasy otrzymali w szkole w Pogorzeli, po tym jak zostali włączeni do Zbiorczej Szkoły Gminnej. Na uroczystość przybyło również część grona pedagogicznego - Wiesława Piasna, pełniąca funkcję kierownika szkoły podstawowej w Bułakowie, Marian Piasny, Jadwiga i Marek Jańczakowie, Jadwiga Waligóra. Minutą ciszy uczczono pamięć nieżyjących już nauczycieli i kolegów i koleżanek.

Uczniom bułakowskiej szkoły, mimo że widzieli się pięć lat temu, na poprzednim zjeździe, nie tak łatwo było rozpoznać wszystkie twarze. Najczęściej dopytywali o nazwiska panieńskie swoich koleżanek.

- To nasze czwarte spotkanie. Czasem ciężko się rozpoznać, ale miło się spotkać i nadal jest o czym rozmawiać. Namawiam wszystkich, żeby robili takie właśnie zjazdy – mówiła Ewa Gołdyn.

Czytaj także: Certyfikat i medal. Jest się czym pochwalić.

 

 

autor: Anna Twardowska

Źródło:

Dodano: 2019.05.22

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00