Korona Piaski z nowym trenerem zdobyła jeden punkt

Autor: | Zdjęcie: archiwum Życie Gostynia

Korona Piaski z nowym trenerem zdobyła jeden punkt - Zdjęcie główne

foto archiwum Życie Gostynia

Sport W meczu o „sześć punktów” na ławce trenerskiej Korony Piaski zadebiutował Piotr Sołtysiak. Czy nowemu trenerowi udało się zdobyć w Kępnie trzy punkty?

W Kępnie rozegrany został bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie w czwartej lidze pomiędzy miejscową Polonią z Koroną Piaski. Gospodarze przed tym spotkaniem mieli trzy punkty przewagi nad sobotnim rywalem. Korona Piaski udała się na ten pojedynek z nowym trenerem. Na ławce Korony zasiadł Piotr Sołtysiak.

Mecz dobrze rozpoczął się dla gości. W 6. minucie dośrodkowanie z pole karne przeciął Paweł Kowal i było 1 : 0. Goście byli bliscy utrzymania korzystnego wyniku. Jednak w 44. minucie Polonia wywalczyła rzut wolny. Do dośrodkowania najwyżej wyskoczył Junior Tonga Ngole i pokonał Bartosza Żalika.

Początek drugiej części meczu lepiej ułożył dla miejscowych. W 50. minucie sędzia główny dopatrzył się przewinienia Marcina Jurkiewicza w polu karnym i Karol Latusek zamienił „jedenastkę” na bramkę. Gola z rzutu karnego zdobyła też Korona Piaski. W 64. minucie pewnym egzekutorem był Jakub Rerak. „Jedenastka” podyktowana po faulu na Błażeju Danielczaku. Mecz zakończył się remisem 2 : 2 i takie rozstrzygnięcie raczej nie satysfakcjonuje żadnej z drużyn.

- Spory niedosyt. Liczyliśmy na dużo więcej. Wiedzieliśmy, że w Kępnie jest trudny teren, ale liczyliśmy, że uda nam się wygrać. Niestety zremisowaliśmy. Jak to można powiedzieć, dwóch rannych, żadnego zabitego. Nas ten wynik nie satysfakcjonuje, ale w ostatecznym rozrachunku ten remis musimy uszanować – powiedział dla Radia SUD nowy trener Korony Piaski Piotr Sołtysiak.

Nie udało się wygrać pierwszej drużynie, ale trzy punkty wywalczyły rezerwy. Korona II pokonała Stal Pleszew II 2 : 1. To już piąte z rzędu zwycięstwo zespołu Marcina Wojciechowskiego.

Polonia Marcinki Kępno – Korona Piaski 2 : 2 (1 : 1)
0 : 1 – Paweł Kowal (6’)
1 : 1 – Junior Tonga Ngole (44’)
2 : 1 – Karol Latusek - z rzutu karnego (50’)
2 : 2 – Jakub Rerak – z rzut karnego (64’)
Korona: Żalik – Tomaszewski, Jurga, Jurkiewicz, Frąckowiak (50’ Koszek), P. Draszczyk (50’ Sworacki), Kowal, Rerak, Sierpina, Nowak, Danielczak

Korona Piaski II – Stal Pleszew II 2 : 1 (1 : 0)
1 : 0 – Karol Jankowiak (27’)