Reklama

Rozliczenie PIT-37 - wszystko, co musisz wiedzieć przed wypełnieniem tej deklaracji!

Opublikowano: 31 marca 2021 11:09
Autor: Artykuł partnera | Zdjęcie: zdjęcie partnera

foto zdjęcie partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Czy wiesz, że PIT-37 to jedna z najpopularniejszych deklaracji w Polsce? Składa ją miliony Polek i Polaków. Mimo to wciąż nie wszyscy wiedzą, jak to zrobić, a także czym w ogóle jest PIT-37 - szczególnie młode osoby, które będą dopiero pierwszy raz ją składać. Chcemy więc nieco o niej napisać, a także podać sposób na jej poprawne wypełnienie bez wychodzenia z domu!

Reklama

1. Czym jest PIT-37?

2. Kto powinien wypełnić PIT-37 za rok 2020?

3. Rozliczenie PIT 37 Online: Jak to zrobić?

4. PIT 37 za 2020: do kiedy należy go rozliczyć?

Jest sporo informacji na temat PIT-37. Warto się zapoznać między innymi z tą, kto powinien go składać, do kiedy trzeba złożyć tę deklarację, a także jak to zrobić przez internet. Wszystkiego dowiesz się po przeczytaniu tego artykułu! Przy okazji, sprawdź już teraz program do pit online - proste narzędzie dla każdego!

Czym jest PIT-37?

Poznałeś już krótką definicję deklaracji podatkowej PIT-37. To dokument, który umożliwia rozliczenie się z dochodów z Urzędem Skarbowym i oczywiście z państwem. Dzięki niemu nie ponosimy żadnych kar finansowych za jakiekolwiek zatajenia, które nie mogą się pojawić. PIT-37 to po prostu druk, który został przeznaczony dla podatników uzyskujących wynagrodzenie z różnych tytułów, jakich? O tym dowiesz się z następnego akapitu. Będziesz wiedział, czy należysz do grupy, która powinna składać PIT-37, czy raczej powinieneś złożyć nieco inną deklarację. 

Kto powinien wypełnić PIT-37 za rok 2020?

No dobrze, przejdźmy więc do jednej z najważniejszych informacji naszego artykułu, a więc tego, kto może tak naprawdę składać deklarację PIT-37, bo jak możesz się domyślać, nie będzie to każdy. Tak naprawdę będą to wszystkie osoby, które: uzyskały wynagrodzenie z tytułu stosunku pracy, czyli na przykład umowy o pracę, ale także umów cywilno-prawnych, takich jak ta o dzieło i zlecenie. Osoby, które pobierały świadczenie emerytalne, czy rentowe również muszą wypełniać dokładnie ten druk. Czy są inne osoby, które będą miały konieczność złożenia deklaracji PIT-37? Oczywiście, że tak, oto przykłady:

  • wszyscy wykazujący dochody ze świadczeń przedemerytalnych, czy przynależności do rolniczych spółdzielni produkcyjnych, a także innych spółdzielni, które są poświęcone produkcji rolnej
  • do tego dochodzą osoby mające dochody z dotacji finansowych z ubezpieczeń społecznych, dochody stypendialne, czy te z racji praw autorskich i innych praw majątkowych
  • jednak to nie koniec, PIT-37 złożą osoby mające dochód ze świadczeń z Funduszu pracy i Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, trzeba tutaj wziąć pod uwagę również dochody z umowy akwizycyjnej.

Rozliczenie PIT 37 Online: Jak to zrobić?

Wiesz już, czy należysz do grupy osób mających rozliczyć się deklaracją PIT 37. Jak to teraz powinieneś zrobić? Z pomocą przyjdzie Ci PIT 37 online, który krok po kroku przeniesie Cię po rubrykach, w których wpiszesz wszelkie informacje na temat Ciebie, pracodawcy, czy instytucji, od której uzyskałeś pieniądze, a także wszelkie dane o dochodach. Prosty, intuicyjny i zapewniający stuprocentową pewność w prawidłowości wysłanych dokumentów. Przy tym nie musisz nawet wychodzić z domu, aby go wypełnić i wysłać!

PIT 37 za 2020: do kiedy należy go rozliczyć?

Tak jak było to w latach ubiegłych. PIT 37 za 2020 rok możesz zacząć składać już 15 lutego 2021 roku. Koniec czasu na składanie to dokładnie 30 kwietnia, a więc tutaj także nie ma zmian, jeśli porównamy to z latami ubiegłymi. W tym roku jest to piątek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE