Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

240 kilometrowy bieg był kolejnym etapem

› Sport i rekreacja ponad rok temu    14.08.2018
Tomasz Teodorczyk
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Na spotkaniu z Piotrem Organistą pojawili się zarówno miłośnicy biegów, jak i amatorzy.Gostyń. Na spotkaniu z Piotrem Organistą pojawili się zarówno miłośnicy biegów, jak i amatorzy. fot. Tomasz Teodorczyk

W czwartek 9 sierpnia w gostyńskiej pizzerii „Primavera” stowarzyszenie Gostyń Easy Trail zorganizowało spotkanie z leszczyńskim ultra biegaczem – Piotrem Organistą. Mężczyzna opowiadał, w jaki sposób przygotowywał się i jak ukończył  Bieg 7 Szczytów.

 

Bieganie rozpoczął po studiach. – Na pierwsze biegi brałem zwykły ubiór z piłki nożnej, plecak pożyczony od kolegi i zwykłe buty do biegania. Żadnego sprzętu nie kupowałem. Ale się udawało. Złapałem bakcyla i zacząłem biega z roku na rok był nowy cel. Było to w 2015 roku. Miałem 31 lat. W końcu przyszedł czas na Bieg 7 Szczytów na 240 kilometrów – mówi Piotr Organista.

„Jestem z Gostynia” na tablicach rejestracyjnych? - CZYTAJ

Po blisko 48 godzinach Piotr Organista dotarł na metę. Tam towarzyszyła mu rodzina i przyjaciele. Był 22 zawodnikiem, spośród 41, którzy ukończyli bieg. W trakcie biegu spalił ponad 14500 kalorii. Bieg 7 Szczytów ukończył dzięki wierze w swoje możliwości i dobremu przygotowaniu. Mężczyzna zdradza, że weźmie udział w kolejnej edycji biegu w przyszłym roku.

 

DANE TRASY – BIEG 7 SZCZYTÓW
Długość trasy: ok. 240 km
Najwyższy punkt: Śnieżnik (1425 m. n.p.m),
Najniższy punkt: rzeka Nysa Kłodzka koło Barda (261 m. n.p.m),
Różnica wysokości 1164m.
Całkowite wzniesienie terenu: ok.7670m.
Całkowity spadek terenu: ok. 7670m.

 

Jak wyglądała cała trasa, na jakie przeszkody natrafił i w jaki sposób przygotował się Piotr Organista? - Cały artykuł w najnowszym numerze ,,Życie Gostynia"

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ JP
  ponad rok temu 1
  Ciekawe spotkanie - dzięki.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji