Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Aby każdy z nas doceniał ich ciężką pracę

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    15.08.2018
Tomasz Teodorczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Dzięczyna. W trakcie dożynek grupa kilkunastu mieszkanek wsi zaśpiewała biesiadne piosenkiDzięczyna. W trakcie dożynek grupa kilkunastu mieszkanek wsi zaśpiewała biesiadne piosenki fot. Tomasz Teodorczyk

Do białego rana świętowali ukończenie żniw. Dożynki w Dzięczynie (gmina Poniec), które odbyły się 14 sierpnia, były zwieńczeniem całorocznej pracy rolników.

 

Święto rozpoczął dożynkowy korowód, który przejechał przez całą wioskę aż na plac, przy boisku. Zachęcano wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału we wspólnej zabawie. Na miejscu kilkanaście mieszkanek Dzięczyny odśpiewało biesiadną i żartobliwą piosenkę. Po śpiewach przyszła część oficjalna. Głos zabrała sołtys Lidia Toporowicz.

Drodzy gospodarze, dzisiaj święto plonów, naszej dzięczyńskiej ziemi. Święto rolnika - najważniejszy dzień w roku dla każdego z Was, ponieważ jest zwieńczeniem ciężkiej, całorocznej pracy. Niech ten dzień będzie dniem radości i spokoju. Życzę wszystkim rolnikom i ich rodzinom zdrowia. Niech każdy docenia ciężką pracę, jaką wkładacie w to, aby codziennie na naszych stołach pojawiał się chleb. Życzę wam miłej zabawy - mówiła sołtys.

Po przemowie przekazano sołtys oraz radnemu Mariuszowi Nowakowi wieniec a także podzielono się chlebem. Zespół muzyczny zaprosił wszystkich do tańców, które trwały do świtu.

Czytaj: Największa, jaką złowił w życiu

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!