Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Aby umocnić pamięć tych, którzy oddali życie za wolność

› Społeczeństwo ponad rok temu    19.09.2016
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pudliszki. Obchody upamiętniające 76. rocznicę zbrodni katyńskiej i 77. rocznicę inwazji Sowietów na PolskęPudliszki. Obchody upamiętniające 76. rocznicę zbrodni katyńskiej i 77. rocznicę inwazji Sowietów na Polskę fot. Bogdan Bujak

Jak co roku, na cmentarzu parafialnym w Pudliszkach odbyły się uroczystości upamiętniające 76. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz 77. rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę.

Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta przy pomniku pomordowanych w Katyniu mieszkańców ziemi krobskiej, po której okolicznościowy referat odczytał lokalny historyk i działacz społeczny, Andrzej Miałkowski. W swoim wystąpieniu badacz historii powrócił do słów, które wygłosił podczas ostatnich obchodów rocznicowych.

- Kiedy przed rokiem, przed tym pomnikiem oddawaliśmy hołd ofiarom Katynia było ich siedmioro. Powiedziałem wówczas, że lista nie jest zamknięta, że jeszcze wiele grobów skrywa tajemnice ofiar tego ludobójstwa. W 2015 odszukaliśmy kolejną ofiarę - mówił Andrzej Miałkowski.

Kim jest nieznany mieszkaniec ziemi krobskiej, którego życie przerwał "strzał w tył głowy" z rąk Sowietów czytaj w najbliższym wydaniu "Życia Gostynia".

Dowiedz się także: o męskiej decyzji burmistrza Gostynia oraz o strażaku, który po akcji nie miał czym wrócić do domu

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!