Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Ach te dziury na stadionie! Teraz zaczynają malować bieżnię

› Sport i rekreacja ponad rok temu    30.08.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 4 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Przedsięwzięcie związane z renowacją gostyńskiego stadionu i bieżni w końcowej fazieGostyń. Przedsięwzięcie związane z renowacją gostyńskiego stadionu i bieżni w końcowej fazie fot. A. Fajczyk

Remont gostyńskiego stadionu i budowa bieżni wchodzą w decydującą fazę. Dzisiaj rozpoczęto rozkładanie niebieskiej nawierzchni dookoła płyty głównego boiska. 

- Rozkładanie nawierzchni jest ściśle związane z aurą. Nawet drobne krople deszczu nie pozwalają na to, aby kłaść klej poliuretanowy. Nie może być wilgotnego podłoża - mówi Zbigniew Kordus, dyrektor OSiR w Gostyniu. Można  założyć, iż prace potrwają do połowy września.


Przedsięwzięciu przygląda się wielu mieszkańców miasta i zainteresowanych sportowych działaczy. Na końcowy efekt „wow” będzie trzeba poczekać jeszcze parę tygodni (do połowy września). Ale niektórzy są mniej cierpliwi. Potrafią być na stadionie kilka razy dziennie i zauważą każdy szczegół wykonywanych prac. A swoimi spostrzeżeniami dzielą się chociażby z radnymi.

- Z relacji zainteresowanego wynika, że Armagedon tam jest. Nie jest tam wesoło.  Chodzi o asfalt kładziony na bieżni, mówił o elektryce, o kablu, który biegnie zbyt nisko. Tutaj ma trochę racji ze względu na bezpieczeństwo, mówił o zraszaniu. Tu prawdopodobnie musi by zatrudniania dodatkowa firma, która naprawia błędy wykonawcy. Niedomówienia? - pytał na ostatniej sesji rady miejskiej Andrzej Rogala.

Obserwujący odnosił się też do dziury, wykopanej w miejscu, gdzie piłkarze będą grali i z tym problemem przyszedł do burmistrza. Martwił się, że sportowiec może sobie połamać nogi, jeśli w nią wpadnie, jak będzie chciał strzelić bramkę.

Burmistrz Jerzy Kulak przyznał, że sprawdził „doniesienia” mieszkańca Gostynia. - To jest prawda: jest dziura, ale geodezyjna, która jest potrzebna (...). Ona zawsze tam będzie - powiedział Jerzy Kulak. Rozmawiał w tej sprawie z dyrektorem Kordusem i okazało się, że  prace przy przebudowie bieżni, przy miejskim stadionie, są wykonywane, jak należy.

Czy w Piaskach będą płatne parkingi?

- W terminie niezagrożonym i jakości zadowalającej, można nawet powiedzieć bardzo dobrej. Nie ma żadnego poprawiania wykonanej roboty, ale prace zgodne z harmonogramem - wyjaśniał Jerzy Kulak.  

W rozmowie z redakcją portalu te informacje potwierdził dyrektor OSiR-u Zbigniew Kordus. Nie dziwi się, że mieszkańców Gostynia, zwłaszcza tych, związanych z piłką nożną i gostyńskim klubem sportowym interesuje tak duża inwestycja. Mówił, że ma wszystko pod kontrolą, dogląda wykonywane prace.

- Osobiście jestem tutaj w godzinach pracy, przyjeżdżam wieczorami, sprawdzam, bo jestem w to zaangażowany. Jeśli są zainteresowani i pytają, rozmawiamy - wyjaśnia dyrektor Kordus.

A dwie dziury wykopane na boisku, służą pracom geodezyjnym. Są w nich zamurowane punkty geodezyjne, które pozostaną na zawsze. - Według nich wykonywane są pomiary, aby dokładnie wyprofilować łuki. Pod koniec inwestycji będziemy musieli wyznaczyć linie na stadionie i bardzo pomogą przy wymiarach. Jeśli za kilka lat ponownie będą do pomalowania - wystarczy odkryć te punkty - tłumaczy Zbigniew Kordus.
 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (6)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Agnees
  ponad rok temu 6
  A przeniesienie już po raz 4 biur na teren kręgielni za pieniądze podatników? Czy to są potrzebne działania? Były biura na pływalni źle, przeniesiono je koło stadionu też źle teraz Pan dyrektor i jego pomagier ma swój gabinet a panie na strzeleckiej. Kiedy w końcu ktoś się za to wszystko weźmie!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Runner
  ponad rok temu ocena: 75%  5
  1 września w sobotę, czyli zgodnie z tym co mówią Burmistrz i Dyrektor w niedzielę idę pobiegać na nowej bieżni ! Styczeń 2018 - "bieżnia będzie gotowa do 31.08.2018" - Patrząc co jest na dzień 30.08.2018 ! Ktoś tu kłamie w żywe oczy ! I proszę nie mówić o odbiorach itp. bo to powinno być "wliczone" w czas inwestycji.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Piotr
  ponad rok temu ocena: 40%  4
  Można wejść na stronę jednego ze stowarzyszeń w Gostyniu i tam zobaczyć jak Pan Dyrektor i drugi Dyrektor z OSiR dorabiają na obozach z dziećmi . A ciekawe czy byli na urlopie ???
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kibic
  ponad rok temu ocena: 75%  3
  Proponuje na otwarcie naszej areny Gostyń zrobić miting lekkkoatletyczny i zaprosić Anitę Włodarczyk !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kibic
  ponad rok temu 2
  Jeszcze młotem uszkodzi świeżą nawierzchnię i co wtedy?
  ~ Ad
  ponad rok temu ocena: 60%  1
  Tam się w wielu sferach zle dzieje ale dyr zawsze ma wytlumaczenie, warto się przyjzec jak w wakacje instruktorzy by nie mieć pustych zajęć fitnes dopisywali sobie ludzi na zajęciach kto za to płaci??
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji