Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Akcja „Parking” zakończona. Ponad 20 mandatów wystawionych

› Społeczeństwo ponad rok temu    10.05.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Straż Miejska w Gostyniu zakończyła akcję Gostyń. Straż Miejska w Gostyniu zakończyła akcję "Parking" fot. Aleksandra Lutyńska

Gostyńska straż miejska zakończyła akcję „Parking”. Gminni stróże prawa, w ramach przeprowadzonych działań, podjęli 96 interwencji.

Strażnicy miejscy w marcu i w kwietniu zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów w ruchu drogowym i tropili „mistrzów” parkowania. Celem akcji „Parking” było zdyscyplinowanie kierowców, którzy łamali prawo w przepisach, dotyczących zatrzymywania się i postoju. Brali pod uwagę dostosowanie się do znaku zakazu zatrzymania pojazdu - (znak 36).

- Trudno było wytłumaczyć niektórym kierowcom, że 50 metrów dalej jest parking, gdzie mogą zostawić samochód. Chodzi chociażby o wolne miejsca na targowisku, gdzie oprócz dni targowych auta raptem zostawia kilka osób. Kierowcy - zwłaszcza młodzi - odpowiadają, że nie będą chodzić daleko, wolą stanąć samochodem na zakazie - wyjaśniał Henryk Wolniewicz, ze Straży Miejskiej w Gostyniu.

Gang tytoniowy w rękach gostyńskich policjantów - KLIK

Na Strefie Przemysłowej w Czachorowie czy w centralnych ulicach miasta (Rynek, ul. Powstańców Wlkp., Kościelna, Tkacka) parkujących kierowców kontrolowano pod względem pozostawiania samochodów w bramach wjazdowych ze znakiem zakazu parkowania. - To newralgiczne punkty. ludzie chcieliby do sklepu wjechać samochodem, ale się nie da. Parking przy ulicy Łąkowej jest prawie pusty w ciągu tygodnia. I z targowiska na deptak jest niedaleko - dodaje Henryk Wolniewicz.

Stróże prawa podczas akcji usuwali, pouczali. W sumie podjęli 96 interwencji, pouczyli 72 kierowców, a 24 osób ukarali mandatem karnym kredytowym.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ smerf marzyciel
ponad rok temu ocena: 0%  3
Przydałby się jakiś parking wielopoziomowy w centrum. :) No, ale na wsi nie wybudują, lepiej market i nazwać go galerią :) .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mini
ponad rok temu ocena: 100%  2
Więcej takich akcji!! Bo na takich matołów już się patrzeć nie da ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
ponad rok temu ocena: 100%  1
Co to za sukces? Panowie Strażnicy i Policjanci, zapraszam koło Klasztoru w Niedziele i dni powszednie gdy są msze św. Ludzie chodzą całą szerokością drogi, auta ustawione po obu stronach drogi, mimo że jest piekny parking koło cmentarza. Przejechać się nie da, minąć może się ledwo z osobówką. Czy musi gdzieś się palić żeby wóż bojowy SP nie mógł minąć się z autem osobowym na tej drodze, żebyście ruszyli się i zareagowali? Jak można tak wchodzić w tyłek włascicielom świątyni i udawać, że nie ma problemu. Gdyby nie było parkingu to bym jeszcze rozumiał, ale jest i co? Stoi radiowóz na przeciw pustego parkingu przy cmentarzu na górce i patrol ma pomroczność jasną, bo nie widzi zagrożenia takim parkowaniem i łażenia owiec po drodze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji