Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Alarm odwołany. Choroba jest, ale nie jest to afrykański pomór świń

› Społeczeństwo 4 miesiące temu    13.02.2020
Bogdan Bujak
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Powiat. Badania próbek krwi dało wynik negatywny na obecność wirusaPowiat. Badania próbek krwi dało wynik negatywny na obecność wirusa fot. adobe stock

Kościańscy i gostyńscy rolnicy mogą odetchnąć z ulgą. Badanie próbek krwi od świń z jednego z gospodarstw w gminie Śmigiel, w którym podejrzewano wystąpienie ogniska afrykańskiego pomoru świń dało wynik negatywny.

Po informacji, którą przesłał Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kościanie odwołała alarm oraz zdjęła obostrzenia nałożone na producenta trzody chlewnej.

- Na pewno w tym stadzie jest choroba, bo to było widać podczas sekcji padły sztuk, ale nie jest to ASF - mówi Katarzyna Szulańczyk.

Jak informują służby weterynaryjne, objawy, które pojawiły się u chorych świń były nietypowe i nie pasowały do jednostki chorobowe, co do ktorej podjęto leczenie. Z kolei odpowiadały tym, które pojawiają się przy wystąpieniu wirusa afrykańskiego pomoru świń.

Przeczytaj również: czy rezygnacja z wielkogabarytów spowoduje, że stawki za śmieci będą niższe?

Zobacz na kogo możesz przekazać 1% swojego dobra

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ rolnick
4 miesiące temu 1
cisza przed burzą...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji