Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Aplikacja dla mieszkańców. Przypomina o terminach odbioru odpadów

› Społeczeństwo 4 miesiące temu    28.02.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. KZGRL w Lesznie

Dobra wiadomość dla mieszkańców gmin powiatu gostyńskiego, które należą do Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego (Gostyń, Krobia, Poniec, Pogorzela i Pępowo). Związek uruchomił aplikację, która przypomni kiedy i jaki kosz ze śmieciami mają wystawić.

Przypominamy, od stycznia 2020 r. zmieniły się harmonogramy odbioru śmieci z nieruchomości, zabudowanych obiektami jednorodzinnymi - nie wystarczy, jak dotychczas, zapamiętać dzień tygodnia. Poza tym śmieciarka odbiera odpady zmieszane co drugi tydzień, na zmianę z ekośmieciami.
 

- Do tej pory harmonogramy były bardzo przyjazne dla mieszkańców - to znaczy wystarczyło zapamiętać dzień tygodnia, w którym przyjeżdżał samochód odbierający odpady. Od nowego roku nie będzie to już oparte o dzień tygodnia - a przynajmniej nie we wszystkich miejscowościach i nie na wszystkich ulicach, tylko w oparciu o kalendarz - tłumaczył zmiany Eugeniusz Karpiński, prezes KZGRL.
 

 

Na stronie internetowej komunalnego związku znajduje się bezpłatna aplikacja Eco Harmonogram. Wystarczy ją ściągnąć, wybrać miejscowość, ulicę, numer domu i od tego momentu aplikacja będzie nam przypominać, że zbliża się u nas termin odbioru śmieci. Podpowie czy należy wystawić śmieci zmieszane, biodegradowalne, szkoło, plastiki, czy może zbliża się u nas zbiórka odpadu typu wielkogabaryty (zużyty sprzet RTV i AGD oraz zniszczone meble). Sami możemy ustaweić, kiedy aplikacja ma nam przypominać o odbiorze śmieci - na ile dni wcześniej (dzień, dwa lub trzy dni), a także o jakiej godzinie. Wszystkie te dane można wybrać w ustawieniach aplikacji.

 

W Eco Harmonogramie można znaleźć także inne przydatne informacje, chociażby przypomnienia o terminach płatności, informacje o tym jak segregować odpady, adres wraz z godzinami otwarcia PSZOK-u w danej gminie czy kontakt z Komunalnym Związkiem Gmin Regionu Leszczyńskiego. Aplikacja Eco Harmonogram jest darmowa i dostępna do ściągnięcia w sklepach AppStore (dla systemu IOS), Google Play (dla systemu android) oraz Windows Phone Store (dla systemu Windows Phone). Wystarczy wejść na swoim smarfonie do sklepu z aplikacjami, wyszukać Eco Harmonogram i kliknąćZAINSTALUJ.

Dla osób, które nie mają możliwości pobrania aplikacji Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego udostępnił specjalną zakładkę KLIKNIJ TUTAJ.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Piła
4 miesiące temu ocena: 13%  2
Gdyby nie ten związek to byś płacił 40 zł od osoby.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mioł
4 miesiące temu ocena: 88%  1
Myslalem ze ta dobra wiadomosc to obnizka cen lub wypisanie z tego złodziejskiego zwiazku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji