Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Audi na dachu w rowie. Strażacy zakręcali butlę z gazem

› Wypadki ponad rok temu    26.12.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Audi z czterema osobami dachowało w rowie na obwodnicy Borku Wlkp.Audi z czterema osobami dachowało w rowie na obwodnicy Borku Wlkp. fot. A. Fajczyk

Policjanci z wydziału ruchu drogowego KPP w Gostyniu pracują na miejscu wypadku, jaki wydarzył się dziś wieczorem na krajowej „dwunastce”. Ustalają, jakie były przyczyny dachowania osobowego audi, którym podróżowały 4 osoby z powiatu jarocińskiego. Ruch na szosie może być utrudniony.

Służby: straż, pogotowie oraz policja odebrały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym około godz. 19.00. Alarmowano, że na 213 kilometrze DK12, na obwodnicy Borku Wlkp., do rowu wpadł osobowy samochód, wcześniej dachując.

- Ze względu na informacje o ilości osób podróżujących zadysponowano na miejsce zdarzenia dwie karetki. Pojechali też strażacy z OSP Borek, OSP Karolew oraz jednostki ratowniczo-gaśnicze z Gostynia - poinformował asp. sztab. Wojciech Idkowiak z KP PSP w Gostyniu, dowódca zmiany.

O tym, jak w rowie, w gm. Pępowo znalazły się dwa samochody przed świętami - TUTAJ

Zdarzenie wyglądało groźnie. Samochód osobowy jechał „dwunastką” w kierunku Gostynia. Nagle wpadł w poślizg, zjechał na lewy pas jezdni i - dachując - wpadł do rowu. Auto zostało bardzo uszkodzone. Z kolei osoby, które nim jechały, były przytomne. Opuściły pojazd samodzielne przed przybyciem strażaków, nie trzeba było używać specjalistycznych narzędzi. - Podczas działań jak najszybciej zamknęliśmy zawór butli z gazem, w którą wyposażone było uszkodzone audi, zabezpieczyliśmy teren działania - oświetlamy miejsce zdarzenia ze względu na to, że jest to droga krajowa i panuje tu duży ruch. Poza tym działania prowadzi policja - wyjaśnił asp. sztab. Wojciech Idkowiak. Auto znajduje się poza jezdnią, droga nie jest zablokowana, utrudniony jest ruch jednym pasem.

Ratownicy medyczni zdecydowali, że kierującą „osobówką” oraz jednego z pasażerów przewiozą karetką pogotowia do gostyńskiego szpitala na dokładne badania lekarskie. Z informacji strażaków wynika, że podróżujący skarżyli się na zbicia, ogolne potłuczenia i urazy głowy.

Dlaczego samochód uderzył w drzewo na trasie Drzęczewo - Gostyń? - KLIK

Co spowodowało, że auto wpadło w poślizg i - na prostym odcinku drogi - „koziołkowało” do rowu? Brawurowa jazda? Nadmierna prędkość?  - Jesteśmy w trakcie ustalania, co było dokładną przyczyną zdarzenia, prowadzimy działania - odpowiedział sierż. sztabowy Adam Wójta z wydziału ruchu drogowego KPP w Gostyniu. Funkcjonariusze policji zapewniają, że kierująca samochodem była trzeźwa.
 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
  ~ Adi
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Próba wyprzedzania na ciągłej i są efekty