Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Aukcja w szczytnym celu. Liczą na hojne serca mieszkańców

› Społeczeństwo 2 miesiące temu    28.03.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. Kania Gostyń

„#PGSy-pomagają-szpitalowi” to akcja przygotowana przez klub sportowy Kania Gostyń, aby finansowo wesprzeć gostyński szpital.

- PGS - ten skrót przewijał mi się gdzieś w artykułach Starosta gostyński wyjaśnił mi starosta o co chodzi. Ale my z programem grantów społecznych nie mamy nic wspólnego, za to od liter PGS rozpoczynają się rejestracje samochodowe w naszym powiecie. I tak się stało. #PGS-y, czyli w domyśle „gostynianie pomagają szpitalowi” - relacjonuje Dariusz Michalski , członek zarządu gostyńskiego klubu sportowego.

 

Organizatorzy wystawiają na licytację swoje przedmioty, ale też zachęcają mieszkańców gminy Gostyń i powiatu do przynoszenia swoich gadżetów.

- Nie chodzi tu o meble, jakieś urządzenia, długopisy czy kredki, ale na przykład markowe pióro, czy kubek który nie jest już produkowany w gostyńskim zakładzie - a mam taki - bardzo się przydadzą - mówi Dariusz Michalski. To mogą być przedmioty nie tyle wartościowe pieniężnie, co niejednokrotnie sentymentalnie dla darczyńcy. Organizatorzy akcji czekają na nie w biurze MKS Kania Gostyń od 9.00 do 15.00. Można zadzwonić pod nr tel. 501589078, a wtedy dary zostaną odebrane.

Mieszkańcy się zaangażowali. Na pierwszych licytacjach - od 25 marca - wystawiano koszulki klubów sportowych - niektóre z podpisami, piłki, zestawy śrubokrętów, była flaga z EURO 2012 - z meczu Polska - Ukraina z certyfikatem autentyczności.

- Wystawiłem statuetkę motocykla wykonaną ręcznie, którą wylicytowałem podczas finału WOŚP, był zegarek, jest, kalendarz z motocyklami - opowiada Dariusz Michalski, organizator licytacji. - Nie wystawimy długopisów, ołówków, ale chodzi o coś fajnego. W zeszłym roku w klubie „Wisła Borek był zawodnik, który miał zerwane więzadła. Konieczna była operacja. Też zorganizowali zbiórkę, aby zebrać pieniądze na leczenie. „Kania” dała piłkę z podpisami zawodników „Lecha Poznań”. Ta piłka wróciła do nas z powrotem. Będzie wystawiona na licytacji - dodaje.

Wystawiono zestaw śrubokrętów - organizatorzy w życiu nie przypuszczali, że ktoś za ten zestaw da 150 zł, a 430 zł za koszulkę KS Cracovia. Takie niespodziewane rzeczy się dzieją.

Codziennie na profilu Facebook’owym klubu „Kania Gostyń” wystawiają po 10 przedmiotów do licytacji, z ceną wywoławczą. Uczestnicy aukcji podbijają najmniej o 10 zł. - Licytujemy na maksa, ile wlezie. Chcemy zebrać naprawdę konkretne pieniążki więc liczymy że licytowane przedmioty nie pójdą „za grosze”. Liczymy na Wasze hojne serca - zachęcają organizatorzy aukcji.

Licytacja danego przedmiotu trwa 3 dni. Osoba, która najwyżej wylicytuje dany przedmiot, jest jego właścicielem. Ale może go odebrać dopiero po dokonaniu przelewu wylicytowanej kwoty bezpośrednio na konto Szpitala w Gostyniu. Z potwierdzeniem przelewu może zgłosić się po odbiór nagrody.

BANK GOSPODARSTWA KRAJOWEGO numer konta szpitala 69 1130 1088 0001 3166 0720 0001 PAMIĘTAJ!!!! Dopisek COVID-19

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jaro
2 miesiące temu 4
I gdzie te licytacje się odbywają? I nawiasem pytając, na co nasz szpital zbiera? Na co im brak pieniędzy?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do mks
2 miesiące temu 3
Czyli mam nie płacić ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MKS
2 miesiące temu 2
Do "Piłka" troszeczkę nie na temat.....widać jesteś z innego klubu bo skoro byłbyś z tego to byś wiedział Pozdrawiam TE INNE KLUBY.....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piłka
2 miesiące temu 1
Lepiej napiszcie dlaczego zbierają po 30 zł skoro treningi się nie odbywają. W innych klubach takiej żenady nie robią. Co to ma być?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji