Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Aż nie można uwierzyć, że sygnalizacja już działa

› Społeczeństwo ponad rok temu    30.01.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Była awaria Była awaria "czerwonego światła" w sygnalizatorze, był brak sygnału o nadjeżdżającym pociągu z żółtą tabliczką. Teraz powinno być dobrze, bo PKP PLK naprawiły fot. A. Fajczyk/fotomontaż M. Mostowy

Jeszcze kilka dni temu nie działała sygnalizacja świetlna, przy przejeździe kolejowym, przecinającym krajową „dwunastkę”, za Golą, w kierunku Leszna. Tam ostatnio często dochodziło do awarii w naszym regionie. A kierowcy narzekali na przerwy w jej funkcjonowaniu. W ubiegłym tygodniu prcownicy spółki PKP PLK naprawili urządzenie.

Dochodziło też do sytuacji, że dwukrotnie w ciągu dnia miała miejsce awaria sygnalizacji (rzekomo wywołał ją pociąg), kiedy to zablokowało się światło ostrzegawcze i bez przerwy mrugało. Przejeżdżający „dwunastką” w kierunku Leszna, albo w drugą stronę, byli zdezorientowani, wielu zatrzymywało się, czekając na przejazd pociągu. Byli też tacy, którzy ignorowali fałszywe sygnały i jechali dalej. Jak tłumaczyli pracownicy kolei, do tego typu usterek dochodzi najczęściej podczas upałów, silnych mrozów i wyładowań atmosferycznych. W ubiegłym tygodniu przy feralnym przejeździe kolejowym pojawił się znak „Stop”, a pod nim żółta tabliczka z napisem „Uszkodzona sygnalizacja”. Znak ustawiono kilka metrów przed torami i był słabo widoczny. Kierowcy nie zwracali uwagi na tabliczkę, tym bardziej, że zasłaniały ją betonowe słupy. Część jeździła „na pamięć”, część lekceważyła wszystkie znaki, zapominając, że sygnalizacja świetlna jest uszkodzona.

Na co narzekają rolnicy? Dlaczego blokują drogi? - KLIK

Po sygnałach kierowców, przedstawiliśmy, jak wygląda sytuacja z sygnalizacją w spółce PKP Polskie Linie Kolejowe. W piątek, 25 stycznia otrzymaliśmy informację, że usterka sygnalizacji została usunięta i aktualnie sygnalizator drogowy działa bez zarzutu.

- Przyczyną usterki było uszkodzenie linii elektrycznej zasilającej system sterowania sygnalizacją przejazdową. Zamontowane znaki STOP i tablice z napisem „rogatka uszkodzona" zostały zdjęte - napisał Zbigniew Wolny, rzecznik prasowy Biura Komunikacji i Promocji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Co do miejsca zamontowania tablicy, PLK poinformowały, że zgodnie z obowiązującymi przepisami znak Stop wraz z tablicą „rogatka uszkodzona" musi być montowany na kolejowym przejazdowym sygnalizatorze drogowym w taki sposób, aby nie zasłaniał innych znaków i sygnałów umieszczonych na tym sygnalizatorze.

- Jest to jedna całość, która winna być traktowana przez kierowców jednoznacznie. Duży znak STOP - na wysokości około 1,8 m - nakazywał kierowcom, zgodnie z Kodeksem drogowym, zatrzymanie się przed tym znakiem - napisał Zbigniew Wolny.

O akcji biblioteki w Borku dla chorych, starszych i niepełnosprawnych czytelników - TUTAJ

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ MK
ponad rok temu ocena: 100%  2
Wasze artykuły mnie męczą już dt. tej sygnalizacji. Nie działa piszecie, bez rozeznania w sprawie, znaki krytykujecie bez zapoznania się z przepisami. Jednym słowem te artykuły to jeden wielki nie wypał. Następnym razem jak coś piszecie o sprawach związanych lub powiązanych z koleją to porozmawiajcie z kimś kto się na tym zna. Bo mi jako kolejarzowi i miłośnikowi kolei normalnie serce się kraje i oczy wychodzą na wierzch jak czytam takie BZDURY. Jak zwykle winna kolej a kierowcy szalejący przez ten przejazd 80 km/h to już nie. Piszcie obiektywne artykuły!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ śmiech na sali
ponad rok temu ocena: 100%  1
W środę 23.01.2019r była awaria sygnalizacji SSP w Goli i najprawdopodobniej tego samego dnia pod weiczorem PKP PLK powiesiła znak STOP i Sygnalizacja uszkodzona i tego samego dnia co ukazał się artykuł usterka została usunięta więc na jaki ch**j znowu zaczynacie ten temat ten Redaktor piepszniety co to pisał to naprawdę nie ma co robić usterka już dawno usunięta a ten po prawie tygodniu się budzi przecież gazeta Gostyńska i Gostyn24 to jest śmiech na sali oni zajmują się takimi gównam a Znaki były widoczne tylko że połowa kierowców jeździ na pamięć i nie patrzy na znaki więc Pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji