Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Będą dotacje na renowację zbiorników wodnych

› Aktualności ponad rok temu    24.06.2015
Bogumiła Rzeźnik
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jan Stachowiak, inspektor ds. rolnictwa i ochrony środowiska UM w PoniecuJan Stachowiak, inspektor ds. rolnictwa i ochrony środowiska UM w Poniecu fot. Bogumiła Rzeźnik

Mieszkańcy gminy Poniec będą mogli starać się o dofinansowanie na utrzymanie posiadanych zbiorników wodnych. Chodzi tu głównie o ochronę przeciwpożarową i zbiorniki małej retencji. Szczegóły zagadnienia omówił Jan Stachowiak, inspektor ds. rolnictwa i ochrony środowiska UM w Poniecu na ostatnim wspólnym posiedzeniu komisji.

Dotacja między innymi w zakresie małej retencji, czyli renowacji zbiorników wodnych będzie pochodzić z opłat i kar środowiskowych. Jednak, żeby o nią można się starać muszą zostać przyjęte zasady jej udzielania, które ustanawia się w drodze uchwały rady gminy – wyjaśnił inspektor.

O pomoc w sfinansowaniu renowacji mogą starać się podmioty nie należące do sektora finansów publicznych, czyli osoby fizyczne, przedsiębiorcy, wspólnoty mieszkaniowe itp., które posiadają wymienione zbiorniki, a ich łączna powierzchnia mieści się w granicach od 0,5 do 2 ha. Pomocy finansowej w tym zakresie udziela się raz na 5 lat.

Czytaj także o wczorajszych zdarzeniach drogowych  oraz o jubileuszu szkoły w Pogorzeli

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!