Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Będzie dobrze. Nowy proboszcz pozdrawia i przesyła życzenia świąteczne

› Aktualności ponad rok temu    16.04.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 11 ocen 6 / 83%
A A A
Borek Wlkp. Ks. kanonik Tadeusz Lorek w 2016 r, został laureatem nagrody Rokietnicka Wierzba. Od lipca 2019 r. będzie proboszczem na ZdzieżuBorek Wlkp. Ks. kanonik Tadeusz Lorek w 2016 r, został laureatem nagrody Rokietnicka Wierzba. Od lipca 2019 r. będzie proboszczem na Zdzieżu fot. arch. gostynska.pl/Gmina Rokietnica

Arcybiskup już zdecydował, kto będzie proboszczem parafii pw. Pocieszenia NMP w Borku Wlkp. Ks. Daniela Litkowskiego na Zdzieżu zastąpi dotychczasowy proboszcz z Rokietnicy.

Metropolita poznański ks. abp. Stanisław Gądecki wczoraj rozdał kolejne dekrety nominacyjne kapłanom, którzy są na posłudze w parafiach Archidiecezji Poznańskiej. Wśród kapłanów, którzy odebrali nominacje jest ks. kanonik Tadeusz LOREK – dotychczasowy proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Rokietnicy. Decyzją arcybiskupa od lipca będzie on kustoszem kościoła na Zdzieżu i gospodarzem boreckiej parafii.

Ks. kanonik Tadeusz Lorek parafię pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Rokietnicy przejął w lipcu 2009 r. Jak można wyczytać na gminnym portalu, już na początku posługi wybudował kaplicę na cmentarzu parafialnym, a także zadbał o zagospodarowanie terenu na cmentarzu i wokół niego. Jego głównym zadaniem, jako nowego gospodarza, była rozbudowa kościoła parafialnego, która zakończyła się w czerwcu 2016 roku. W tym samym miesiącu, za swoją działalność i wzorową posługę został mianowany przez arcybiskupa Stanisława Gądeckiego na kanonika. Działalność społeczną docenili również mieszkańcy gminy. W tym samym roku ks. Lorek został laureatem wyróżnienia Rokietnicka Wierzba w kategorii "Osobowość".

- Proboszcz rokietnickiej parafii jest człowiekiem życzliwym, zaangażowanym w sprawy parafian, nigdy nie odmawiającym pomocy potrzebującym. Aktywnie uczestniczy w życiu społecznym gminy Rokietnica. Współpracuje ze szkołami i gminnymi instytucjami, pomaga w organizacji uroczystości. Dla dobra parafian rozszerzył działalność zespołu Caritas - napisano w uzasadnieniu do przyznania tego gminnego lauru.

 

- Serdecznie i gorąco pozdrawiam moich nowych parafian w Borku. Życzę na święta wszystkiego, co dobre. Od lipca pracujemy razem - zapowiedział ks. Lorek, komentując decyzję arcybiskupa. - Pochodzący z Dubina - tak, jak ja - ks. Roman Grocholski tam już był i działał w Borku Wlkp. (2001-2011 - przyp. red.). Tak więc ziomek idzie po swoim ziomku - dodał z radością.

O modlitwę za nowego proboszcza podczas ostatnich niedzielnych mszy św. prosił parafian również odchodzący z Borku ks. Daniel Litkowski. Przypomnijmy - wierni bardzo spontanicznie i emocjonalnie zareagowali na wieść o przeniesieniu kustosza zdzieskiej świątyni do Rakoniewic. Gotowi byli sprzeciwić się decyzji arcybiskupa i przedstawić petycję pt. „Nie dla odejścia ks. Daniela z parafii boreckiej”. Uspokoił ich i powstrzymał obecny proboszcz. 

- Kapłan nie jest zaproszony przez parafię, a służy Kościołowi Powszechnemu. Historia kościoła ukazuje tradycje mianowania duszpasterza na określony czas przez biskupa, który po jakimś czasie odwołuje kapłana do posługi w innej wspólnocie parafialnej - tłumaczył ludziom ks. Litkowski podczas nabożeństw.

Zaapelował jednocześnie o spojrzenie na decyzję arcybiskupa oczami bożymi, aby móc sytuację przeżywać wokół wiary.

O przeniesieniu proboszcza parafii pw. Ducha Świętego w Gostyniu - KLIK

+ 5 głosów: 6 (83%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Rokietnica
ponad rok temu ocena: 100%  11
W Borku nie będziecie żałować. My za to TAK (:
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ KUBUŚ
ponad rok temu ocena: 100%  10
Jak ziomek to będzie kabaret :D teraz to już na pewno tam mnie nikt nie zobaczy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pszczoła
ponad rok temu ocena: 100%  9
Ważne by miał kazania edukacyjne a zarazem zwięzłe i konkretne jak obecny.By serdecznie odnosił się do bliźniego.Starczy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dłużnik
ponad rok temu ocena: 100%  8
Oby nie był jak Grocholski .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Borek Wlkp
ponad rok temu ocena: 88%  7
Pozdrawiamy z Borku Nowego Proboszcza i tez przesyłamy najlepsze życzenia Wielkanocne. Proboszczowi Danielowi zyczymy zdrowia, spokoju i żeby kochali Cie w nowej parafii nasz Proboszczu tak jak my Cie kochamy i szanujemy. Raczej nie bedzie z tym problemu bo trafisz do ludzi od razu,ale jakby co to tam wpadniemy z wizyta :-) powodzenia!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czworokąt
ponad rok temu ocena: 100%  6
Zgadzam sie ale byl juz przypał z ks.Piotrem,przyszedl i zanim sie rozebrał i usiadl wyszedl z parafii bo okazalo sie za duzo obowiazkow .Byl z nami jakies 8msc.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ania
ponad rok temu ocena: 100%  5
Arcybiskup, zna parafię, księży i na pewno nie pozwolił by na to, aby do Borku, gdzie kościół słynie na okolice, do sanktuarium przybywają liczne pielgrzymki, dał księdza, który to wszystko zmarnuje. Parafia potrzebuje ksiedza, który będzie to wszystko prowadził w sposób należyty. Parafianie liczą na dobra współpracę z proboszczem :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 555
ponad rok temu ocena: 100%  4
cieszę sie bo dobrze Mu z oczu patrzy-widac serdeczny!ludzie bedziemy mieli kochanego Proboszcza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ vvv
ponad rok temu ocena: 100%  3
Bardzo dobry człowiek
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ życzliwy
ponad rok temu ocena: 0%  2
Pamiętaj że nie chwali się dnia przed zachodem słońca
~ Grzesznica
ponad rok temu ocena: 57%  1
Mam nadzieje, ze bedzie spoko xdd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji