Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Będzie oprowadzał po gminie

› Społeczeństwo ponad rok temu    3.12.2015
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pogorzela. Mobilny Asystent TurystycznyPogorzela. Mobilny Asystent Turystyczny fot. A. Twardowska

Już niebawem będzie można spacerować po gminie z telefonem w ręku, dowiadując się historycznych ciekawostek o obiektach, znajdujących się w okolicy. W gminie Pogorzela wprowadzono w życie Mobilny Asystent Turystyczny, który ma działać w najciekawszych miejscach w gminie. Będzie to aplikacja na urządzenia elektroniczne (telefony, smartfony, tablety), która będzie opowiadała o danych miejscach słowem, obrazem oraz nagraniem wideo. Twórcą aplikacji jest firma Fucco Design.

Ideą jest stworzenie programu na telefony komórkowe, na smartfony i tablety, a następnie po pierwsze „wyłączenie” przewodnika w postaci człowieka, na rzecz tego mobilnego. Treści przez niego przekazywane, będzie można posłuchać w każdej chwili. Po drugie, do tego należy dodać nawigację GPS w urządzeniu, która poprowadzi po wyznaczonej ścieżce.

 

 - Chodzi o to, że przy każdym punkcie na wyznaczonej ścieżce stoi tablica. Mając telefon, który ma włączoną aplikację [do pobrania wcześniej – przyp.red.], najeżdżamy na daną tablicę, wyświetla się pewna treść. Może to być nagranie audio, czyli lektor opowiada o danym obiekcie lub wideo – wirtualny spacer, no ale największe wrażenie robi, gdy najeżdżamy na budynek, w telefonie pokazuje nam się model trójwymiarowy, który możemy z każdej strony obejrzeć – wyjaśniał Erwin Garbarczyk, właściciel Fucco Design.

Pierwszym krokiem jest po prostu ściągnięcie aplikacji ze strony internetowej (wejdź na www.fucco3d.com oraz wybierz zakładkę MAT), z aplikacji wybierz daną gminę i rozpocznij przygodę. Gdzie stoją tablice w gminie Pogorzela? O tym w bieżącym wydaniu Życia Gostynia.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!