Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Będzie przebudowana. Może nawet w tym roku

› Gospodarka› Inwestycje ponad rok temu    13.08.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Po zakończeniu remontu przejazdu przy ul. Lipowej  przyjdzie kolej na przebudowę ul. Helsztyńskiego w GostyniuPo zakończeniu remontu przejazdu przy ul. Lipowej przyjdzie kolej na przebudowę ul. Helsztyńskiego w Gostyniu fot. A. Fajczyk

Po zakończonych pracach remontowych przejazdu kolejowego przy ul. Lipowej - zgodnie z planami gminy Gostyń - ma być przebudowywana ul. Helsztyńskiego.

Wykonania tego zadania od czterech lat domaga się radny Maciej Czajka. Inwestycja nie była wpisywana do budżetu gminy w poszczególnych latach, albo po prostu z niego „wypadała” , bo „były ważniejsze zadania”. Na 2018 r. również nie zarezerwowano pieniędzy na jej realizację, nawet z tzw. wolnych środków. W czerwcu burmistrz Jerzy Kulak obiecywał, że „będzie robiona, może nawet w tym roku”, ale po remoncie i rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 1, jeżeli zostaną pieniądze. - Chcemy od razu je wyłożyć na przebudowę ulicy Helsztyńskiego. A jeśli się nie uda, to w przyszłym roku na pewno remont będzie - mówił Jerzy Kulak.

Przypomniał o tym, na sesji rady miejskiej (2.08), radny Czajka zaznaczając, że inwestycja w „Jedynce” już się zakończyła. - Nie ma tej inwestycji w dzisiejszym projekcie uchwały, zmieniającej budżet. Czy została przesunięta w czasie?- dopytywał radny.

Naczelnik wydziału inwestycji Mariusz Konieczny wyjaśnił, że naprawa ul. Helsztyńskiego nie może być prowadzona wraz z przebudową przejazdu kolejowego, położonego w ciągu sąsiedniej drogi. - Każdy z tych remontów będzie powodował zamknięcie pewnego odcinka drogi w centrum miasta i wykonywanie dwóch jednocześnie powodowałyby dość duże utrudnienia w komunikacji, w ruchu dla wszystkich firm czy sklepów, które są umieszczone przy tych ulicach - mówił naczelnik.

Na temat przebudowy ul. Helsztyńskiego urzędnicy wypowiadają się bardzo ostrożnie, gdyż nie wiadomo jeszcze konkretnie, ile środków pozostało z przebudowy szkoły - odbiór zadania już był, trzeba je rozliczyć z urzędem marszałkowskim (stąd była dotacja). Gmina nie chce przebudowywać drogi w centrum miasta „na wariackich papierach”, dlatego może się zdarzyć tak, że remont będzie wykonywany etapami. Po przebudowie przejazdu na Lipowej w tym roku może być wyremontowana tylko część ul. Helsztyńskiego.

Tutaj czytaj o ciężarówce, która w cysternie wiozła zboże przez ZImnowodę i wylądowała w rowie

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Irena
ponad rok temu ocena: 0%  4
Co nagle to po diable - więc Pan Czajka niech poczeka a chyba zależy i nagłaśnia bo rok wyborczy no tak tak zależy być radnym - no jasne, że tak...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewa
ponad rok temu ocena: 100%  3
Czytaj ze zrozumieniem ze Czajka juz 4 lata domaga się remontu. Jeśli Urząd nie podejmuje działań widocznie nie widzi problemu tej dziurawej drogi
~ Gawron
ponad rok temu ocena: 20%  2
Jakie to typowe dla Polski. Trzeci remont w ciągu kilku lat. I co? Znowu kostka?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Gawron
ponad rok temu ocena: 75%  1
Jak nie wiesz o co chodzi albo gdy nie rozumiesz tekstu pisanego to nie komentuj.