Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Będzie zarabiał więcej

› Społeczeństwo ponad rok temu    23.11.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 4 ocen 2 / 100%
A A A
Burmistrz Gostynia Jerzy Kulak, po podjęciu uchwały otrzyma o 50 zł wyższe miesięczne wynagrodzenieBurmistrz Gostynia Jerzy Kulak, po podjęciu uchwały otrzyma o 50 zł wyższe miesięczne wynagrodzenie fot. A. Fajczyk

Ustalenie wysokości wynagrodzenia burmistrza gminy Gostyń - tego dotyczył projekt pierwszej uchwały, jakim zajęli się gostyńscy radni podczas obrad, otwierających nową kadencję, 22 listopada.Burmistrz Jerzy Kulak, po ukonstytuowaniu się rady miejskiej, odczytał ślubowanie: - Obejmując urząd burmistrza Gostynia uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy.
 

Później przewodniczący rady Mirosław Żywicki poprosił radnych o przegłosowanie zmiany porządku obrad, ze względu na to, że rada się ukonstytuowała i mogła podejmować uchwały ( o tym czytaj TUTAJ). Postanowiono kuć żelazo póki gorące i zaproponowano wprowadzenie do programu nowego punktu, dotyczącego ustalenia wysokości wynagrodzenia na stanowisku burmistrza Gostynia. Nie wszystkim tak szybki obrót sprawy się spodobał. Za zmianą porządku obrad i wprowadzeniem nowego punktu nie zagłosował radny Piotr Radojewski. - Wolałem wstrzymać się od wprowadzenia tej uchwały ponieważ wydawało mi się, że łatwiej byłoby, aby wcześniej tego typu projekt uchwały przeszedł przez komisje, gdzie można byłoby uzyskać dodatkowe informacje - wyjaśnił.

Ale kiedy przyszło do przegłosowania projektu uchwały, radny Radojewski podniósł rękę „za”. Obecnym wytłumaczył swój krok bardzo szczegółowo.

- Mieszkańcy bardzo wysoko ocenili w wyborach prace burmistrza. Akceptacja była bardzo duża. To dla mnie istotne. Drugi powód: słyszałem bardzo niewiele głosów, żeby praca burmistrza była odbierana negatywnie. Po trzecie - przez ostatnie kilka lat miałem kontakt - w stosunkowo niewielkiej przestrzeni - z pracą urzędu miejskiego oraz burmistrza. Bardzo wysoko oceniam zarówno współpracę z urzędnikami, jak i burmistrzem - powiedział Piotr Radojewski.
 

Ostatecznie projekt uchwały, dotyczącej uchwalenia wysokości wynagrodzenia na stanowisku burmistrza Gostynia poparło 21 radnych. Na jego podstawie miesięczna pensja Jerzego Kulaka wzrosła mniej więcej o 50 zł i wynosi (wraz z dodatkami funkcyjnym, specjalnym, za wieloletnią pracę) 10 092 zł brutto - w tym zasadnicze - 4 800 zł.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ dociekliwy
ponad rok temu ocena: 0%  5
Burmistrz Gostynia 10092 zł na miesiąc Prezydent Warszawy 12000 zł na miesiąc I co wy na to? Chyba ten z Warszawy dostaje trochę za mało?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qwerty
ponad rok temu ocena: 0%  4
Dla Trzaskowskiego to i tak jakies 11999 za dużo ;)
~ Bordowy
ponad rok temu ocena: 100%  3
Szkoda papieru, czasu i prądu na 50zl podwyżki przy pensji 10 tysi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tak jest
ponad rok temu ocena: 100%  2
Rozumiem. Radny Radojewski nie jest konsekwentny, ot co!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nie rozumiem
ponad rok temu ocena: 100%  1
O co chodzi rajcy Piotrowi Radojewskiemu,niby dobry burmistrz ale nie wszyscy zadowoleni z jego pracy czyli po co wprowadzono ten punkt pod obrady?Jego kontakty z burmistrzem niewielkie ale ocenia wysoko kontakty z urzednikami i burmistrzem. Nie rozumiem czyli co radny chce nam powiedziec?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji