Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Betonowy skatepark? To byłaby frajda

› Sport i rekreacja ponad rok temu    27.09.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyński skateparkGostyński skatepark fot. A. Fajczyk

Alarm młodych i aktywnych sportowo mieszkańców miasta o tym, że saktepark się sypie, bo drewniane części są już bardzo zużyte, nie pozostał bez echa. Na ostatniej sesji rady miejskiej, gostyński radny Mateusz Matysiak (poproszony o pomoc) interweniował sprawie modernizacji urządzeń do treningów na gostyńskich „wałach” - CZYTAJ TUTAJ.

Władze gminy szybko zareagowały. W piątek, 21 września w gabinecie Jerzego Kulaka zorganizowano spotkanie, w którym uczestniczyli także radny Matysiak, przedstawiciele młodzieży, a także naczelnicy wydziału inwestycji - Mariusz Konieczny i gospodarki komunalnej - Marzena Paluszkiewicz. Odbyła się merytoryczna rozmowa. Młodzież, trenująca jazdę na deskorolkach, łyżworolkach czy BMX-ach dała samorządowcom do zrozumienia, jak bardzo jest zniszczony obecny skatepark, na którym 6 lat temu postawiono przeszkody z drewna. Z samą płytą nie ma problemu, za to stojące tam elementy wpijają wodę deszczową, niektóre są spróchniałe.

- Te elementy już swoje przetrwały - zaznacza Patryk Sadzki, 18-letni przedstawiciel grupy ludzi, trenujących sporty ekstremalne. Ich zdaniem modernizacja miałaby polegać na postawieniu betonowych przeszkód do ćwiczenia jazdy na deskorolkach.

- Najlepsza dla unowocześnienia i poprawienia warunków treningu będzie wymiana na betonowe przeszkody. To są elementy przyszłościowe. Pod wpływem uderzeń drewno się łamie, zapada, a beton może się jedynie skruszyć. Takie ubytki można załatać, odbudować - argumentuje Patryk.

Młodzi ludzie podczas spotkania zwracali uwagę, co jeszcze najbardziej by im się przydało na placu, do ćwiczeń. Według nich skatepark w Gostyniu można by powiększyć o element, przypominający dobrze wyprofilowaną, małą miskę basenową. To umożliwiłoby „skejtom” rozwój w dziedzinie jazdy na kątach. Miejscowy plac nie jest najgorszym miejscem do treningów, do ćwiczenia tripów - jest dość obszerny. Ale jeśli zostałby porządnie wyremontowany, w ciekawy sposób, z odpowiednimi elementami, to mógłby zwrócić uwagę nawet takich osób, które są odpowiedzialne za organizację zawodów. gmina Gostyń stoi przed ważnym wyborem. Można do skateparku zakupić nowe, drewniane elementy, a to spowoduje, że będą znowu użyteczne przez kilka lat. Można też - co zaproponowała młodzież - zainwestować w solidne elementy betonowe. Są droższe, ale to gwarancja, że będzie z nich można korzystać znacznie dłużej.

- Wspólnie doszliśmy do wniosku, że będziemy chcieli zainwestować w te betonowe elementy. Naszym wspólnym celem jest to, żeby zakupić przeszkody, wykonane przez profesjonalną firmę, która zajmuje się typowo budową skateparków, a nie od pierwszej lepszej firmy budowlanej - poinformował burmistrz Jerzy Kulak po spotkaniu. - Nie było konkretnych obietnic, ale ustaliliśmy taką „mapę drogową”, co robimy dalej w sprawie renowacji skateparku - dodał.

 

Czy w przyszłym roku w Gostyniu pojawią się betonowe elementy do treningów sportów ekstremalnych? Czytaj w bieżącym wydaniu "Życia Gostynia"

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!