Bez niespodzianki w derbach

Bez niespodzianki w derbach - Zdjęcie główne

Piast Poniec nie zdołał urwać punktów liderowi drugiej grupy piątej ligi w derbach powiatu gostyńskiego. Korona wygrała na wyjeździe 4 : 0. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Jakub Nowak, który trzy razy pokonał Mateusza Chudziaka.
    Pierwszy jednak bramkę w sobotnim pojedynku zdobył Dawid Cubal w 9. minucie. Gospodarze bardzo szybko mogli opowiedzieć, ale zawodnicy ofensywni drużyny Jerzego Radojewskiego nie wykorzystali sytuacji. W kolejnych minutach wydarzenia na boisku przybrały niekorzystny dla gospodarzy obrót. W polu karnym Piasta największym sprytem wykazał się Jakub Nowak, który dwa razy z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. – W najczarniejszych snach nie spodziewałem się, że możemy stracić takie gole. Nie chce powiedzieć, że w sposób przypadkowy, bo Jakub Nowak wykazał dużą przytomność w tych sytuacjach. Był tam gdzie powinien być – podsumował trener Piasta Poniec Jerzy Radojewski. Jakub Nowak w 80. minucie ustalił wynik spotkania na 4 : 0 dla lidera drugiej grupy piątej ligi. – Na pewno nie był to nasz najlepszy mecz w sezonie. Były już lepsze. Niepotrzebnie w pierwszej połowie było trochę zabawy. Pozwoliliśmy przeciwnikowi dojść do dobrych sytuacji, gdy wynik nie był jeszcze rozstrzygnięty. Bramki ze stałych fragmentów nie są przypadkowe, bo w podobny sposób zdobyliśmy już trzy gole – powiedział Michał Roszak, trener Korony Piaski.
    Korona Piaski z kompletem 21 punktów prowadzi w tabeli drugiej grupy piątej ligi, natomiast Piast Poniec wciąż czeka pierwsze oczka w piątej lidze przed własną publicznością.

Piast Poniec – Korona Piaski 0 : 4 (0 : 3)
0 : 1 – Dawid Cubal (9’)
0 : 2 – Jakub Nowak (18’)
0 : 3 – Jakub Nowak (24’)
0 : 4 – Jakub Nowak (80’)
Piast: Chudziak – Ramota, Klimasz, Lokś (86’ Szafraniak), Siniecki, Walczak (64’ Prałat), Dorociak (88’ Szwarczyński), Karch, Stachowiak (46’ Matecki), Cheba (46’ Wydmuch), Gendera
Korona: J. Naskrent – Tomaszewski, Cubal, Gendera (64’ Jankowiak), Wojtyczka (57’ Frąckowiak), T. Szymczak (45' H. Szymczak), Rerak (75’ Berchert), Smoła (83’ D. Naskrent), Derwich (57’ Fabich), Nowak, Sarbinowski