Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Bez prawa jazdy, badań lekarskich, z pękniętą szybą w aucie wsiadł za kierownicę... I wpadł

› Z policji 5 miesięcy temu    13.02.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. arch. gostynska.pl

Policja z Gostynia brała udział w ogólnopolskich działaniach „Truck-Bus”. Podczas akcji skontrolowane zostały 22 pojazdy ciężarowe, busy oraz autobusy. Rekordzista za wykroczenia zapłacił mandat o wysokości 1.650 zł.

Działania rozpoczęły się w środę rano i trwały przez cały dzień. Czas kontroli pojazdu średnio wynosil 2 godziny. Głównym celem akcji było wyeliminowanie wszelkich nieprawidłowości w przewozie osób i ładunków.

- Sprawdzaliśmy głównie stan techniczny samochodów, sposób przewożenia osób, czas pracy, trzeźwość kierowców, wyposażenie pojazdów i sposób przewożenia ładunków - wyjaśnia podkom. Sebastian Myszkiewicz, oficer prasowy KPP w Gostyniu.
 

Policjanci skontrolowali w sumie 22 pojazdy: 14 ciężarówek i 1 autobus, pozostałe to busy i ciągnik rolniczy. Niestety, większość kontrolowanych kierowców łamała przepisy związane z wykonywaniem transportu drogowego. Mundurowi nałożyli 20 mandatów, zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych, ujawnili 7 naruszeń związanych z wykonywaniem transportu drogowego - głównie przekroczenie przez kierowców czasu pracy. Dodatkowo 4 kierowcom zakazali dalszej jazdy z uwagi na stan techniczny samochodów.

Wśród skontrolowanych absolutnym rekordzistą, jeżeli chodzi o popełnione wykroczenia i ujawnione nieprawidłowości, był 63-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Mężczyzna kierował Renault Premium wraz z naczepą nie mając do tego uprawnień (brak prawa jazdy).

Pozostałe „grzechy” uczestnika ruchu: nie posiadał badań lekarskich kierowcy, przekroczył czas pracy - nie udokumentował czasu pracy za ostatnie 29 dni. Ponadto jego pojazd był w złym stanie technicznym, nie posiadał aktualnych badań technicznych pojazdu, miał pękniętą szybę czołową. Za wszystkie wykroczenia i stan techniczny kierowca został ukarany mandatami w wysokości 1.650 zł.

- Mężczyzna zdawał sobie sprawę, że nie może prowadzić ciężarówki, wiedział w jakim stanie jest pojazd, a mimo wszystko wsiadł za kierownicę i wpadł w ręce policji w Gostyniu, po przejechaniu pół Polski. Około godziny 9.45 na ul. Leszczyńskiej musiał rozładować towar - relacjonuje podkom. Sebastian Myszkiewicz.

Podczas akcji sprawdzana była też prędkość. Jeden z pojazdów ciężarowych został zatrzymany do kontroli z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości.

- Wczorajszy dzień pokazał, że takie działania muszą być kontynuowane, aby eliminować wszelkie nieprawidłowości związane z transportem drogowym - dodaje rzecznik prasowy gostyńskiej policji.

Ciągnik rolniczy w rowie - CZYTAJ TUTAJ

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Robert
5 miesięcy temu 2
Pół Europy przyjedziesz, a pod domem cie zatrzymają
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ oskar
5 miesięcy temu ocena: 100%  1
Tak to jest, przejedziesz pół polski (albo i więcej) a w Gostyniu Cię zatrzymają ;D To powiedzenie nie wzięło się znikąd ;D
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji